Szpital kupił karetkę. Będzie służyła pacjentom od maja.

Mercedes Sprinter z 2018 roku to nowy zakup poczyniony przez miejski szpital ełckiej spółki „Pro-Medica”. Pojazd zostanie przydzielony do zespołu podstawowego stacjonującego w Ełku przy ulicy Baranki 24. Swoją służbę na rzecz pacjentów ambulans rozpocznie na początku maja.

 

Karetka posiada wbudowaną instalację elektryczno-logiczną dla obsługi SWD PRM – System Wspomagania Dowodzenia dla Państwowego Ratownictwa Medycznego. Nowy sprzęt umożliwi realizację założeń systemu PRM i zapewnieni nieprzerwaną gotowość do podejmowania działań wobec osób będących w stanie zagrożenia życia lub zdrowia. Koszt zakupu karetki to ok. 380 tysięcy złotych. Środki na zakup samochodu pochodzą z budżetu szpitala. Placówka dysponuje czterema Zespołami Ratownictwa Medycznego – trzema podstawowymi i jednym specjalistycznym. Nowy samochód jest 10. karetką należącą do szpitala.

 

Źródło: UM Ełku

3 odpowiedzi na “Szpital kupił karetkę. Będzie służyła pacjentom od maja.”

  1. Janusz pisze:

    Może w końcu zajmiecie się płacą pielęgniarek. Bo niedługo sami będziecie obsługiwać chorych

  2. Jolka pisze:

    Pielęgniarki jedziecie na takim samym wózku co nauczyciele. Gdybyście były solidarnie to na szpitalach wisiały y flagi i ogłoszone pogotowie strajkowe. Zmienia się naro na gorsze. Każdy swojej d… Y pilnuje.

  3. rtyu pisze:

    Dzięki Bogu kupili karetkę, bo rdza zżera im wszystkie karetki. Ich karetki są bardzo w stanie tak jak ich udzielanie świadczeń.I

Powiat Ełcki Punkt Szczepień Powszechnych otwarty
Powszechnych w Ełku, który znajduje się w hali sportowej Zespołu...
Powiat Ełcki Równać Szanse -Małe Granty
Ruszył konkurs „Równać Szanse - Małe Granty”, który jest...
Powiat Ełcki Nowy punkt szczepień w Ełku gotowy
Od środy, 5 maja, będzie można się zaszczepić przeciw Covid-19 w...
Powiat Ełcki Życzenia dla Maturzystów
Drodzy Maturzyści, przed Wami jeden z najważniejszych...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015