SZPITAL PRO-MEDICA W EŁKU Z NOWYM SPRZĘTEM DO RATOWANIA ŻYCIA NOWORODKÓW

W dniu  23.08.2018 r. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała w darze pierwszą transzę pomocy  na Oddział Neonatologiczny Szpitala „Pro-Medica” w Ełku Sp. z o.o. Do „Pro – Medici” trafiły dwa najnowocześniejsze stanowiska do resuscytacji noworodków Panda Warmer wraz z kardiomonitorami i nawilżaczami

 

 

Jak informuje Pro-Medica w Ełku:

 

 

 – Stanowisko do resuscytacji umożliwia sprawne oczyszczenie dróg oddechowych noworodka po porodzie, jego ogrzanie, zastosowanie tlenoterapii lub ręcznej wentylacji respiratorem oraz wykonanie pomiaru parametrów życiowych noworodka takich jak : częstość uderzeń serca, pomiar wydolności płuc a w przypadkach tego wymagających podjęcie natychmiastowej reanimacji nowonarodzonego dziecka.

Dzięki nowemu urządzeniu mamy rodzące w naszym Szpitalu mogą czuć się bezpiecznie i być pewne, że każdy noworodek nawet ten z ciąży powikłanej bądź powikłanego porodu zostanie objęty kompleksową opieką na możliwie najwyższym poziomie.

 

– Z całego serca dziękujemy WOŚP za zaangażowanie
w pomoc naszym małym pacjentom i wparcie a także dziękujemy wszystkim biorącym udział w corocznej akcji za hojność i wrażliwość na drugiego człowieka.

 

 

Fot. Pro – Medica

11 odpowiedzi na “SZPITAL PRO-MEDICA W EŁKU Z NOWYM SPRZĘTEM DO RATOWANIA ŻYCIA NOWORODKÓW”

 1. to my pisze:

  Brawo Jurek Owsiak !

 2. Agula pisze:

  I jak tu nie brać udziału w zbiórkach?

 3. Ola pisze:

  Swietna wiadomosc! Tylko noech jeszcze kadra bedzie bardziej uprzejma i ludzka 🙂

 4. Alina pisze:

  Ola gdybyś zarabiała tyle co pielęgniarki to byś była znając ciebie bardziej opryskliwa. Sprzęt cacy cacy ale trzeba za coś przeżyć.

 5. D. E pisze:

  Tylko czekać jak prezio przypisze sobie zasługi już pod Via balticę się podpiął. Tak tłumaczył ile to on dla tej trasy zrobił. Była kupa śmiechu.

 6. Darek pisze:

  Nigdy nie było tak nerwowo w U jak za prezia. Wszyscy po przyjściu pytają jaki ma dziś humor. Szkoda że przeważnie zły. Spółki chciał sprzedać nie pozwolili jezioro to kanalizacja. PiS popiera. Z czego tu się cieszyc

 7. Barbara pisze:

  Nie dopuszczajcie do tego sprzętu prezydenta bo zaraz się na nim podpisze. I poleci do radia.

 8. Wyborca pisze:

  Jedynym kandydatem PiS w wyborach na prezydenta Ełku jest Andrukiewicz. Wiadomość na stronach PiS i pana Posła Kossakowskiego.

 9. D. A pisze:

  Personel całego szpitala bardzo uprzejmy. Wspaniały na kardiologii. Czystość. A co do pacjentów to wszędzie w każdym środowisku zdarzają się idioci.

 10. Wyborcy Baranki pisze:

  Prezio odbył już dwie kadencje. I trzecia nadliczbową. Panie prezio halo słyszy Pan, mieszkańcy mówią Panu do widzenia.

 11. Anonim pisze:

  Proponujemy by humorzasty zapisał się do okulisty w Ełku na zwykły przegląd oczu. Otrzmałby termin równo za rok. Zadłużył miasto na 80 milionów złotych, rata odsetek rocznie to 11 milionów rocznie. Za tylko jedna ratę możnaby stworzyć w Ełku przepiękna przychodnię okulistuczną. A tak na marginesie czy ktoś kiedyś widział wśród czekających godzinami pacjentów Pana prezia na krzesełku oczekujące kilka godzin na swoją kolejkę do specjalisty. Odpowiedz jest znana, przecież musi sprzedawać przynoszące dochód spółki.

Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Powiat Ełcki Długo wyczekiwany chodnik powstanie w gminie Kalinowo
Minister Infrastruktury zatwierdził program inwestycyjny ,,Budowa...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015