Tabletki bez wymaganego pozwolenia i mefedron u 29-latka

29-latek posiadał w sumie 440 tabletek, które planował wprowadzić do obrotu bez wymaganego pozwolenia. Zostały one ujawnione przez kryminalnych podczas przeszukania mieszkania mężczyzny. Oprócz tabletek policjanci zabezpieczyli u mężczyzny mefedron.

 

– Ustalenia operacyjne kryminalnych doprowadziły do zatrzymania 29-latka – mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. – W mieszkaniu, które zajmował, policjanci znaleźli m.in. tabletki w opakowaniach i słoik z narkotykami. Jak się okazało mężczyzna posiadał w sumie 440 tabletek dostępnych tylko na receptę. Produkt leczniczy przechowywał w celu wprowadzenia do obrotu, nie posiadając do tego pozwolenia. Jak wykazało badanie testerem w słoiku zabezpieczonym przez policjantów 29-latek miał mefedron.

 

Mężczyzna usłyszał zarzuty. Zgodnie z ustawą Prawo farmaceutyczne za przechowywanie produktu leczniczego w celu wprowadzenia go do obrotu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Z kolei za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają teraz wszystkie okoliczności i szczegóły tej sprawy.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Przedłużenie terminu składania wniosków
W związku z pandemią koronawirusa Starostwo Powiatowe w Ełku...
Powiat Ełcki Internetowe spotkania Działaj Lokalnie
Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA zaprasza na internetowe...
Powiat Ełcki Sprzęt komputerowy powędrował do szkół
Nowoczesne laptopy wraz z oprogramowaniem i mobilnym Internetem...
Powiat Ełcki Nowoczesne laptopy trafią do szkół
Powiat ełcki pozyskał grant na zakup czterdziestu nowoczesnych...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015