Tabletki bez wymaganego pozwolenia i mefedron u 29-latka

29-latek posiadał w sumie 440 tabletek, które planował wprowadzić do obrotu bez wymaganego pozwolenia. Zostały one ujawnione przez kryminalnych podczas przeszukania mieszkania mężczyzny. Oprócz tabletek policjanci zabezpieczyli u mężczyzny mefedron.

 

– Ustalenia operacyjne kryminalnych doprowadziły do zatrzymania 29-latka – mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. – W mieszkaniu, które zajmował, policjanci znaleźli m.in. tabletki w opakowaniach i słoik z narkotykami. Jak się okazało mężczyzna posiadał w sumie 440 tabletek dostępnych tylko na receptę. Produkt leczniczy przechowywał w celu wprowadzenia do obrotu, nie posiadając do tego pozwolenia. Jak wykazało badanie testerem w słoiku zabezpieczonym przez policjantów 29-latek miał mefedron.

 

Mężczyzna usłyszał zarzuty. Zgodnie z ustawą Prawo farmaceutyczne za przechowywanie produktu leczniczego w celu wprowadzenia go do obrotu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Z kolei za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają teraz wszystkie okoliczności i szczegóły tej sprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

52 + = 61

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

1 + 9 =

Powiat Ełcki Zwrot pieniędzy za wycieczkę kupioną w biurze podróży
UOKiK przypomina, że w przypadku nadzwyczajnych okoliczności...
Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki „Miejsca spotkań w każdej gminie powiatu ełckiego”
Zarząd Powiatu Ełckiego ogłasza nabór do konkursu pn. „Miejsca...
Powiat Ełcki Ograniczenia w funkcjonowaniu jednostek powiatowych
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa informujemy...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015