Woda i odbiór ścieków w Gminie Ełk będą tańsze

Na wniosek Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego obniżone zostały stawki za wodę i odbiór ścieków obowiązujące w Gminie Ełk w 2016 roku.

 

3,97 zł za metr sześcienny wody pobranej z sieci zasilanej z ujęć Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Ełku, 3,26 zł za wodę z ujęcia w Witynach i 5,38 zł za wodę dostarczaną przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Prostkach – tyle zapłacą mieszkańcy Gminy Ełk.

 

Odprowadzenie Ścieków do oczyszczalni ełckiego PWiK kosztować będzie 10,33 zł, a za ścieki odprowadzane do oczyszczalni będących własnością Gminy Ełk opłata wyniesie 5,88 zł.

 

Przyszłoroczna opłata abonamentowa dla budynków wielolokalowych wyniesie 2 zł 81 gr za każdy wodomierz miesięcznie. Dla gospodarstw domowych i pozostałych odbiorców będzie to kwota 1 zł 40 gr.

 

Odbiorcy mieszkający poza terenem Gminy Ełk, a korzystający z wody dostarczanej przez wodociąg będący jej własnością, za tranzyt każdego metra sześciennego wody zapłacą w przyszłym roku 45 gr.

 

Od 1 stycznia do 31 grudnia 2016 roku opłata za przyłączenie do urządzeń wodociągowo-kanalizacyjnych w gminie Ełk wyniesie 120 zł netto.

 

tt

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Anna Wojciechowska odkrywa karty: Dariusz

  Hejt!! Czytam te komentarze i odnoszę wrażenie ...

 • Anna Wojciechowska odkrywa karty: Etam

  Anonim nie wypowiadaj się za wszystkich. Rozumiem ...

 • Anna Wojciechowska odkrywa karty: Dariusz

  Kierowcy zarabiają grosze a Mały kupuje autokary ...

 • Anna Wojciechowska odkrywa karty: Anonim

  Pani Wojciechowska. Wspaniały konkretny program M ...

 • Anna Wojciechowska odkrywa karty: Dan.

  Prezio zwany humorzastym wyblagal poparcie PiS a i ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015