Woda i odbiór ścieków w Gminie Ełk będą tańsze

Na wniosek Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego obniżone zostały stawki za wodę i odbiór ścieków obowiązujące w Gminie Ełk w 2016 roku.

 

3,97 zł za metr sześcienny wody pobranej z sieci zasilanej z ujęć Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Ełku, 3,26 zł za wodę z ujęcia w Witynach i 5,38 zł za wodę dostarczaną przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Prostkach – tyle zapłacą mieszkańcy Gminy Ełk.

 

Odprowadzenie Ścieków do oczyszczalni ełckiego PWiK kosztować będzie 10,33 zł, a za ścieki odprowadzane do oczyszczalni będących własnością Gminy Ełk opłata wyniesie 5,88 zł.

 

Przyszłoroczna opłata abonamentowa dla budynków wielolokalowych wyniesie 2 zł 81 gr za każdy wodomierz miesięcznie. Dla gospodarstw domowych i pozostałych odbiorców będzie to kwota 1 zł 40 gr.

 

Odbiorcy mieszkający poza terenem Gminy Ełk, a korzystający z wody dostarczanej przez wodociąg będący jej własnością, za tranzyt każdego metra sześciennego wody zapłacą w przyszłym roku 45 gr.

 

Od 1 stycznia do 31 grudnia 2016 roku opłata za przyłączenie do urządzeń wodociągowo-kanalizacyjnych w gminie Ełk wyniesie 120 zł netto.

 

tt

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • WIELKIE OTWARCIE – JEDNEJ Z NAJNOWOCZEŚNIEJSZYCH PLAŻY W REGIONIE: Fryc

  Na szczęście jest monitoring. ...

 • WIELKIE OTWARCIE – JEDNEJ Z NAJNOWOCZEŚNIEJSZYCH PLAŻY W REGIONIE: mamoń

  Byłem tam dzisiaj i widziałem jak to faktycznie ...

 • NOWA ŚCIEŻKA ROWEROWA CHRUŚCIELE – BARANY W GMINIE EŁK: Rowerzystka

  Tamte drogi są mało uczęszczane, ruch właściw ...

 • „Stara” plaża miejska w Ełku: J-23

  Faktycznie do "porównania" z początkami! Szalet ...

 • WIELKIE OTWARCIE NOWEJ PLAŻY MIEJSKIEJ W EŁKU: Ja

  Oj będzie się działo ! ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015