To był dobry rok szkolny dla uczniów I LO w Ełku

Kończący się rok szkolny przyniósł wiele sukcesów uczniom I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Ełku, którzy brali udział w wielu konkursach matematycznych osiągając czołowe miejsca.

 

– Bardzo dużym sukcesem jest zdobycie tytułu finalistki Olimpiady Lingwistyki Matematycznej przez uczennicę klasy trzeciej – mówi Robert Hoffman, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego. im. S. Żeromskiego w Ełku. – Mamy aż dwunastu finalistów Konkursu Matematyka Stosowana organizowanego przez Politechnikę Białostocką. Następny konkurs, w którym co roku uczniowie I LO zdobywają czołowe miejsca to Kangur Matematyczny. W tym roku aż 11 osób zostało wyróżnionych oraz 2 uczniów otrzymało wynik bardzo dobry.

 

Szkoła może pochwalić się również osiągnięciami zdobytymi w Konkursie Matematycznym „Mat”, gdzie aż 14 osób uzyskało wyniki bardzo dobre i dobre. Kolejny konkurs i sukces to Maks Matematyczny, w którym uczeń klasy pierwszej zdobył tytuł laureata i 1 miejsce w województwie, a 10 kolejnych osób uzyskało wyniki bardzo dobre i dobre

 

Z kolei w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „O Diamentowy Indeks AGH” z matematyki uczeń klasy drugiej awansował do II etapu, a w Konkursie „Alfik Matematyczny” uczniowie I LO również uzyskali najwyższe wyniki, zajmując miejsca od pierwszego do piątego w swoich kategoriach wiekowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

− 5 = 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

40 − 31 =

Powiat Ełcki Przedłużenie terminu składania wniosków
W związku z pandemią koronawirusa Starostwo Powiatowe w Ełku...
Powiat Ełcki „Ekonomiak” wśród najlepszych w kraju
Uczniowie Zespołu Szkół nr 5 im. Karola Brzostowskiego w Ełku...
Powiat Ełcki O ełckiej oświacie z Ministrem Edukacji Narodowej
Szef resortu edukacji Dariusz Piontkowski spotkał się w Zespole...
Powiat Ełcki Internetowe spotkania Działaj Lokalnie
Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA zaprasza na internetowe...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015