To już 10. edycja konkursu Działaj Lokalnie

Chcielibyście zmienić coś w Waszym środowisku? Macie ciekawy pomysł na zaangażowanie mieszkańców okolicy w działania wspólnotowe? Działacie w jednej z miejscowości powiatu ełckiego?

 

– Jeżeli odpowiedzieliście pozytywnie na te pytania, to konkurs Działaj Lokalnie jest właśnie dla was – informuje Kinga Buńda, asystentka koordynatora Ośrodka Działaj Lokalnie w Ełku. – W konkursie Działaj Lokalnie 2019 wspierane są projekty społeczne, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego i które służą pobudzaniu aspiracji rozwojowych oraz poprawie jakości życia.

 

Na realizację projektów można dostać dofinansowanie w wysokości nawet 6 tys. zł. Do rozdania jest łącznie 55 tys. zł. Wnioski do konkursu mogą składać organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, w imieniu których złoży wniosek organizacja pozarządowa lub jedna z instytucji publicznych wymieniona w regulaminie lub grupy nieformalne występujące z wnioskiem samodzielnie, jako tzw. Inicjatywa DL (po wcześniejszym uzgodnieniu z ESA STOPA). Termin składania wniosków mija 15 maja.

 

– W konkursie mogą wziąć udział te organizacje i instytucje oraz grupy, które mają siedzibę w gminach: Ełk, Kalinowo, Prostki, Stare Juchy, Świętajno i miasto Ełk oraz planują prowadzić działania na terenie jednej z tych gmin – dodaje Kinga Buńda.

 

Szczegółowe informacje wraz z dokumentacją konkursową dostępne są na stronie internetowej stowarzyszenia Stopa . Na pytania osób zainteresowanych udziałem w konkursie odpowiedzą: Iwona Olkowicz – tel. 608 305 766; Kinga Buńda – tel. 733 302 801; Paweł Wilk – tel. 796 538 105 oraz Karol Malinowski – tel. 531 558 580.

 

Działaj Lokalnie to ogólnopolski program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz sieć Ośrodków Działaj Lokalnie. Działaj Lokalnie w powiecie ełckim i gminie Świętajno jest realizowany we współpracy z: Powiatem Ełckim, miastem Ełk, gminą Kalinowo, gminą Prostki, gminą Stare Juchy i gminą Świętajno.

 

tt

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Szczepienia przeciw COVID-19
Szczepienie przeciw COVID-19 zmniejsza ryzyko zachorowania, a w...
Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015