To już IV edycja Międzynarodowego Konkursu Literackiego Siegfrieda Lenza

Interesujesz się literaturą współczesną? Podziel się swoją opinią, stwórz własny utwór literacki i weź udział w IV Międzynarodowym Konkursie Literackim Siegfrieda Lenza. Temat tegorocznej edycji to „Oblicza Europy”. Pula nagród w konkursie to 10 tys. złotych. Prace należy składać do 7 czerwca.

 

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nasierowskiej w Ełku zachęca wszystkich literatów, tych piszących do szuflady i tych bardziej doświadczonych, do wzięcia udziału w IV Międzynarodowym Konkursie Literackim Siegfrieda Lenza „Oblicza Europy”. Celem konkursu jest zwiększenie zainteresowania słowem pisanym oraz literaturą współczesną. Popularyzowanie wartościowej twórczości, a także zachęcenie młodych ludzi do wyrażania swoich emocji, uczuć, przekonań, sądów w literaturze.

 

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do dnia 7 czerwca utworu prozatorskiego. W tym roku temat przewodni to „Oblicza Europy”. Utwór powinien uwzględnić kwestie „Małej Ojczyzny” związane z dialogiem międzykulturowym o charakterze społeczno-kulturowym, środowiskowym, ekonomicznym oraz tożsamością mieszkańców danego regionu. Pula nagród głównych w konkursie wynosi 10 tys. zł.

 

Regulamin konkursu i dodatkowe informacje dostępne są na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nasierowskiej w Ełku. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród zaplanowano na drugą połowę lipca.

Jedna odpowiedź do “To już IV edycja Międzynarodowego Konkursu Literackiego Siegfrieda Lenza”

  1. Ełczanin. pisze:

    wystarczy spytać na ulicy ,o tego pana 99% powie a kto to jest.

Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Powiat Ełcki Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Szanowni Państwo, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych,...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015