To już VI spotkanie w Agusiowej Zagrodzie

„Co tam lata po zagrodzie…” – pod tym hasłem odbył się VI Przegląd Twórczości Ludowej Osób Niepełnosprawnych „W Agusiowej Zagrodzie”. W tegorocznej edycji przeglądu wzięło udział 12 placówek świadczących wsparcie na rzecz dorosłych osób z niepełnosprawnościami z Warmii, Mazur i Podlasia. Wśród nich nie zabrakło uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Ełku.

 

Przegląd odbył się w Środowiskowym Domu Samopomocy w Nowej Wsi Ełckiej. Obejmował 3 kategorie: śpiew, taniec oraz rękodzieło. Podopieczni placówek prezentowali się z repertuarem tanecznym i wokalnym, a z nadesłanych na przegląd prac zorganizowana została wystawa. Odbył się także konkurs kulinarny pod hasłem „sernikowe wariacje”. Przedstawiciele placówek oceniali zarówno walory estetyczne jak i smakowe.

 

Celem przeglądu było działanie na rzecz osób niepełnosprawnych poprzez promowanie ich twórczości, aktywizację w życiu społecznym i kulturalnym, a także integracja międzypokoleniowa. Spotkanie odbyło się pod honorowym patronatem starosty ełckiego Marka Chojnowskiego.

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Ełku

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Zmiana dyrektora PCPR-u
Iwona Nowakowska, po dwudziestu jeden latach na stanowisku dyrektora...
Powiat Ełcki Nowe miejsce spotkań w Boguszach
Mieszkańcy Bogusz w gminie Prostki oraz odwiedzający te tereny...
Powiat Ełcki Kolejne miejsce spotkań otwarte
W miejscowości Szarek w gminie Ełk została otwarta siłownia...
Powiat Ełcki Wystawa zdjęć w holu Starostwa Powiatowego
 Zdjęcia dokumentujące działania, które realizował partner z...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015