To tylko działania prewencyjne – Ełk przed koronawirusem

Szerokim echem wśród mieszkańców Ełku i okolic odbiły się wczorajsze (2 marca) zdjęcia, na których widać karetkę i personel medyczny. Fotografie pochodzą z Ełku, a władze miasta uspokajają: To jeszcze nie koronawirus, to tylko działania prewencyjne.

 

Zachowajmy spokój w sprawie koronawirusa, a informacje czerpmy ze sprawdzonych źródeł – w swoich mediach społecznościowych do ełczan apeluje prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz. Odniósł się też do nagrań i zdjęć zrobionych 2 marca na ulicy Gdańskiej w Ełku, które w krótkim czasie pojawiły się w Internecie i obiegły zarówno media informacyjne, jak i społecznościowe.

 

– To działania zgodne z procedurami i nie muszą oznaczać, że widoczne na nagraniu osoby są zarażone – uspokaja prezydent Andrukiewicz.

 

W ramach działań prewencyjnych w autobusach komunikacji miejskiej pojawią się wszelkie informacje dotyczące podstawowych zasad bezpieczeństwa i instrukcje dotyczące zachowania w sytuacji, gdy istnieje podejrzenie zakażenia koronawirusem.

 

Przygotowania na wypadek, gdy u któregoś z pacjentów pojawi się podejrzenie zakażenia koronawirusem prowadzi również szpital ełckiej spółki „Pro-Medica” w Ełku. Personel medyczny został wyposażony w specjalne maski i kombinezony. Będą one potrzebne, gdy zajdzie potrzeba przetransportowania pacjenta na diagnostykę. Ta odbywa się w Ostródzie i Elblągu. Dodatkowo, w ramach środków ostrożności, ełcki szpital spółki „Pro-Medica” ograniczył odwiedziny na oddziale dziecięcym.

 

Warmińsko-Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że każda osoba powinna bezzwłocznie telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną w swoim powiecie, jeśli była w krajach objętych zakażeniem nowym koronawirusem SARS-CoV-2 w ciągu ostatnich 14 dni (Chiny, Korea Południowa, Północne Włochy, Iran, Japonia, Tajlandia, Wietnam, Singapur, Tajwan) i po powrocie zaobserwowała u siebie następujące objawy: wysoka gorączka, kaszel, duszności, ból mięśni, mocno pogorszone samopoczucie.

 

 WYKAZ TELEFONÓW ALARMOWYCH W SPRAWIE KORONAWIRUSA
– WSSE Olsztyn, ul. Żołnierska 16, 10 – 561 Olsztyn, tel: 89 5275580; 89 5248428; 603 131 846; 531 709 487; 881 005 056
– PSSE Ełk, u. Toruńska 6A/1, 19 – 300 Ełk, tel.: 87 6217751; 603 058 000

 

Galeria

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Darmowe zajęcia dla uczniów i nauczycieli
Rusza akcja darmowych zajęć online dla uczniów i nauczycieli....
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (3/6)
Kolejną inwestycją drogową, która została zrealizowana w...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (2/6)
Dziś prezentujemy drugą inwestycję drogową, która została...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (1/6)
Ponad 13 milionów złotych kosztowało 6 głównych inwestycji...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015