TOMASZ ANDRUKIEWICZ KANDYDATEM NA PREZYDNETA EŁKU

22 sierpnia (środa) Stowarzyszenie Dobro Wspólne zgłosiło do PKW swój komitet wyborczy. Kandydat Dobra Wspólnego  nie jest zaskoczeniem. To urzędujący od 12 lat i zarazem cieszący się bardzo dużym poparciem ełczan Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz. Sam prezydent wielokrotnie podkreślał, że jeśli będzie kandydował w tegorocznych wyborach zrobi to z Komitetu Dobro Wspólne, pod koniec lata miały zapaść decyzje i tak też się stało.

 

Codzienne kontakty z ełczanami przeświadczają mnie w tym, że jeśli będę kandydował do Rady Miasta i na urząd Prezydenta Ełku, uczynię to, startując z Komitetu Dobro Wspólne. Decyzje zapadną pod koniec lata, na pewno po ogłoszeniu terminu przez Premiera. Wcześniej na pewno podsumowana zostanie czteroletnia praca – mówił w czerwcowej rozmowie z nami.

 

Prezentacji kandydata na nowej plaży miejskiej dokonał dziś (23 sierpnia) Marek Chojnowski, prezes stowarzyszenia Dobro Wspólne.

— To co  przez ostatnie 12 lat działo się w naszym mieście jest warte pokazania i warte uhonorowania! To jak się Ełk zmienia wszyscy widzą, wszyscy, którzy przyjeżdżają do Ełku ale również i Ci, którzy tu wracają. To są zmiany, które rzadko można gdziekolwiek spotkać ! Dobro Wspólne w ciągu kilku dni przedstawi kandydatów na wójtów, do rad gmin, powiatu i sejmiku. Jak zapowiedział wkrótce poznamy również  program wyborczy Dobra Wspólnego.

 

Następnie kilka słów do ełczan skierował Tomasz Andrukiewicz.

 

—  Chciałbym być prezydentem wszystkich ełczan, niezależnie od tego, jakie mają poglądy polityczne. Mam świadomość tego, że nie jestem człowiekiem idealnym  i nie znam się na wszystkim ale Ełk ma tą zaletę, że wśród 61 tyś mieszkańców są ludzie z którymi w Radzie Miasta godnie współpracowałem i chciałbym to kontynuować. Dzięki temu uda się zrobić jeszcze więcej, a zarazem sprostać problemom, które dotychczas występowały.

 

(…) Te najbliższe lata to troszeczkę inna kadencja, przede wszystkim wydłużona, 5 lat, więc tych działań na pewno będzie więcej, będzie więcej trudności i mniej funduszy  unijnych, ale za to będzie więcej mądrości wynikającej z możliwości korzystania  i z partnerstwa publiczno – prywatnego…

 

(…) Idealnym miastem nie będziemy, bo idealne miasto to raj, ale chcielibyśmy aby ełczanie czuli się tutaj dobrze. Chcielibyśmy aby goście czuli się dobrze, inwestorzy i przedsiębiorcy.

 

 

(…) Oddaję się do dyspozycji mieszkańców i proszę o ocenę mojej działalności 21 października. Chciałbym prosić aby głosować na mądrych kandydatów do Rady Miasta. Proszę także o uwagi i spostrzeżenia do programu, który w najbliższych dniach będziemy prezentować.

 

 

 

 

 

45 odpowiedzi na “TOMASZ ANDRUKIEWICZ KANDYDATEM NA PREZYDNETA EŁKU”

 1. czytelnik pisze:

  Ale żenada. Co zrobił prezydent, warte jest uhonorowania – a co zrobił, kilka imprez za grubą kasę, kilka fontann, kilkakrotnie wymienił tą samą kostkę – zaprzepaścił szanse rozwojowe miasta. Nie potrafił dogadać się z gminą w sprawie poszerzenia Ełku, wyremontował ul. Bałtycką – Suwalską, postawił kilka łosi. Glosować na mądrych radnych – tak! Ale takich w mojej ocenie raczej nie zobaczysz na listach stowarzyszenia katolickiego dobro wspólne.

 2. Aga10 pisze:

  Andrukiewicz jest kandydatem Pisu na prezydenta. Wiadomość z oficjalnej strony PIS.

 3. Janka pisze:

  Przywieziono sporo dzieciaków na prezentację kandydata PiS czy były wśród nich dzieci tego pana.

 4. Tak dla PiS pisze:

  A co z poparciem PiS dla Pana Tomasza Andrukiewicza? Dalej aktualne? Czemu nie zaprosił na konferencje struktur PiS z Ełku?

 5. e.n. pisze:

  Stowarzyszenie PiSowsko – katolickie 🙁

 6. Matka pisze:

  zero wizji dla miasta chlopak sie wypalil a nasze dzieci juz wyjechaly 🙁

 7. ja pisze:

  ludzie obudzcie sie upiekszyl Elk ale co z gospodarka

 8. Anonim pisze:

  Temu Panu już podziękujemy. Czas minął.

 9. Dobrzak pisze:

  Żółć się leje… ale do rzeczy! TA jest kandydatem Dobra Wspólnego, którego poparł PiS. Dlaczego poparł, bo nie mając swojego kandydata lepiej jest powiedzieć, że wygrał kandydat z poparciem PiS niż że kandydat PiS przegrał! Proste? Jeżeli Czytelnik ocenia prezydenta po kilku fontannach to znaczy że nie mieszka w Ełku. Gospodarka? Nowe zakłady pracy? Kto będzie w nich pracował? 8 na 30 zakładów w strefie ekonomicznej potrzebuje ludzi do pracy nie wspominając o prywatnych przedsiębiorcach. Miasto bez wizji, to dlaczego liczba ludności rośnie, dla kogo 5 deweloperów buduje domy, z czego biorą się potrzeby nowych miejsc w przedszkolach? To są pytania dla lejących żółć.

 10. nara pisze:

  ale nagonka w komentarzach. Choć nigdy na niego nie głosowałem to raczej marne szanse macie wygrać z nim. Inwestorzy przyjdą razem z Via Baltica tylko współczuje im bo jest ZA MAŁO RĄK DO PRACY NA STREFIE!! brak fachowców, brak rzemieślników… wasze dzieci wyjechały?! może dlatego, ze wszyscy skończyli „markieting i zarządzanie” na ełckiej óczelni :)I jeszcze napiszcie, ze wam kościół przeszkadza w waszym programie to na bank wygracie… POwodzenia.Nowocześni

 11. ehh pisze:

  Czy tylko ja zauważyłem nowe firmy i hale produkcyjne na strefie ? serwistal ciągle rośnie, nowe firmy przy drodze na szeligi powstają więc chyba są jacyś nowi inwestorzy, tylko kto tam będzie pracował?! Ci co krytykują TA mogli by ze swoich domków czy biur wychylić głowę a nie tylko non stop „gdzie inwestorzy” „gospodarka” jeszcze Konstytucja zacznijcie krzyczeć

 12. Teniu pisze:

  Trzeba być ślepym albo… no właśnie ktoś nie dostał mieszkania z miasta albo do roboty nie przyjął prezydent i żal dupę ściska. Długo nikt nie dorówna naszemu prezydentowi, a krzykacze zawsze będą takie życie. Trzymam kciuki za Prezydenta Tomasza!!!

 13. Janka pisze:

  Jeśli zapłacą dobre pieniądze znajdą się ludzie. Dziś średnia płacą w Ełku to 1500 zł na rękę. Kto podejmie taka pracę kiedy wszystko potwornie drożeje. Masło, benzyna czy tego nie widzicie. Za te 1500 zł trzeba zrobić opłaty i przeżyć. W Suwałkach fabryka płyt wiórowych i budująca się fabryka mebli Forte budują bezpłatne dla pracowników przedszkole i szkole podstawowa o wys. standardzie. Ma przez to zapewnione zatrudnienie przez wiele lat. W Ełku kłótnia np z wójtem włodarz nie rozmawia od 4 lat. Kto tu wybuduje fabrykę w tym piekielku. Fatalna atmosfera w urzędzie i smutne miny urzędników zarabiajacych marne grosze a Pan zarabia kilkanaście tysięcy złotych. O czym wy piszecie klakierzy. Zmarnowane 12 lat. To pokolenie i pustka inwestycyjna. Tylko dobra płacą zatrzyma ucieczkę młodych. Pan o swoją kasę zadbał.

 14. Anonim pisze:

  To za wynagrodzenia w fabrykach też odpowiada Prezydent Miasta? Chyba coś Ci się Janka poprzestawiało. Jak w Suwałkach taki miód to co ty jeszcze w Ełku robisz? Zapytaj też o wynagrodzenia w Forte to się srogo zdziwisz! Czy Ty czasami Janka nie sikasz na stojąco, bo coś/kogoś mi Twoje sformułowania przypominają? hahaha Janka z pisiorkiem 🙂

 15. Bela pisze:

  Becza ludzie ze pracy nie ma- a ile ludzi sie pozwalnialo z zakladow pracy jak 500+ dostalo twierdzac ze im sie nie oplaca Kokosow sie chce 1500 malo to trzeba bylo bardziej przemyslec swoja przyszlosc i swoj zawod! Ludzie za darmo wszystko by chcieli!! Chate daj zasilki daj prace daj zal

 16. Nara ll pisze:

  Oj” nara”, ty to chyba skonczyles piec uczelni skoro piszesz „oczelni”, jestes urzeczywistnieniem wszystkich nieukow, dyletantow i chamow z obecnej wladzy centralnej,

 17. Anonim pisze:

  Do „nara”! Młodzi, uzdolnieni i świetnie wykształceni wyjechali kilka, kilkanaście lat temu, to całe roczniki urodzone w latach 80-90. I to nie prawda, jak ktoś wyżej pisze i obraża młodych, że pokończyli „ełcką óczelnie”. To nie tak! Pokończyli świetne uczelnie poza Ełkiem, wrócili rozejrzeć się za pracą, nie znaleźli jej i wyjechali. I jeszcze jedno, co zostało poruszone przez „nara”. Jestem zwykłą, szarą obywatelką i tak! Kościół mi przeszkadza i nie tylko mnie. Powiązania i układy naszych włodarzy z kościołem katolickim są sprzeczne z naszą Konstytują.

 18. jj pisze:

  NIE dla kandydata pisu i dobra wspólnego – podnóżki czarnosukienkowych!

 19. Kanon pisze:

  Wielu młodych zostało w Ełku i doskonale sobie radzi. Owszem centrale wielkich firm są w dużych miastach i nic dziwnego, że młodzież tam zostaje po studiach. To trend ogólnoświatowy. Młodzież wyjeżdżała i wyjeżdża. Za komuny nie wyjeżdżała ? Pokażcie mi miasto 60 tysięczne, które jest silnym ośrodkiem akademickim. Ełk jest miastem przyjaznym dla młodych ludzi! Efektem tego jest przyjazd wielu młodych z okolic, kupno mieszkań i radość z bycia tutaj. Cieszcie się swoim miastem i nie opowiadajcie bredni o braku przestrzeni do życia. Może zamiast lać żale i przed komputerem cały dzień drapać się tu i tam pomyślcie o swojej przyszłości. Prezydent Ełku to super gospodarz i kropka.

 20. Suwalek pisze:

  Suwałki… kraina mlekiem i miodem płynąca. Właśnie przeprowadziłem się z Suwałk do Ełku i nie żałuję tej decyzji. Zupełnie inni ludzie, inna energia. Tu się wreszcie żyje i oddycha. Niech mi nikt nie opowiada o cudzie gospodarczym Suwałk. Zarobki takie same jak w Ełku albo niższe. Goście zza wschodniej granicy stoją na straży minimalnego wynagrodzenia co i tak dla nich jest kupą forsy.

 21. Anonim pisze:

  Do „ehh”! Jak zechcę to będę krzyczć „Konstytucja”. Co, chcesz mi tak po PiSowsku ograniczyć mi moje konstytucyjne, obywatelskie prawa? I radzę doczytać, czym jest konstytucja.

 22. Żaba pisze:

  Potrzebne Prezydentowi to poparcie PiS-u jak dziura w moście! Ale i tak bedę na niego głosował.

 23. lokalny patriota pisze:

  Solar się zdenerwował i odpisuje. Jesteście w błędzie, trzeba zmian w Ełku – przyspawaliście się i nie chcecie oddać niczego – koryto + ?

 24. Ełcka firma pisze:

  Zabetonowany człowiek. Nic nowego, nas ełczan, z tym obywatelem nie spotka.udogodnienia jedynie dla dużych firm. Zupełnie zapomniano o małych ełckich przedsiębiorcach. Cały czas kłody pod nogi dla mojej grupy zawodowej. Chwalą go ci którzy nie musieli załatwić większego problemu

 25. Tesia pisze:

  Piękne miasto, brawo Panie Prezydencie! Trzymam kciuki !

 26. PO, PSL i im POdobni - pisze:

  chcą POwrotu do władzy, którą UTRACILI (dlaczego?!) DEMOKRATYCZNIE I KONSTYTUCYJNIE ….

 27. wiktor pisze:

  pani wojciechowska na prezydenta,trzeba zmiany, która poprowadzi ełk do wiekszego zatrudnienia

 28. K.B. pisze:

  To co się stało z Ełkiem przez ostatnie 12 lat to najwieksza jego zmiania w historii i trzeba być ślepym żeby tego nie zauważać!
  Co więcej jeśli chodzi o PiS, wydaje mi sie ze rozumiecie to źle coponiektórzy.
  To nue tak ze Andrukiewicz bedzie teraz po stronue PiSu czy coś. Po prostu PiS popiera go z całym jego inwentarzem i czy chce on tego czy nie

 29. Kamil pisze:

  Postawie na kogokolwiek kto będzie.chcial z nami przedsiębiorcami rozmawiać. Małymi przedsiębiorcami, nie developerami co kupują ziemie od miasta. mój głos ma wojciechowska

 30. Alicja pisze:

  Najlepszy prezydent Elku ! Ma moj glos !

 31. Wyborca Baranki pisze:

  Yes yes yes 70 milionow 850 tys długu miasta „wypracowanego”przez prezia jest.To jego jedyny „sukces”

 32. Wyborca pisze:

  Dla wyjaśnienia yes yes yes ,tak się cieszył z budowy nowego zielonego mosteczka zastępca humorzastego.

 33. Wyborca pisze:

  Alicja,on ma twój głos a ty masz dożywotnie spłacanie długu miasta który on wypracował 70 milionow 850 tysiecy złotych.Cieszysz się prawda?

 34. dcc pisze:

  Nie wysokość długu jest problemem ale zdolność do jego spłacenia.Ełk nie jest zagrożony jeśli chodzi o dochody,zadłużenie nie jest wysokie i nie zagraża kondycji miasta.Miasto jest wyróżniane przez wiele gremiów.Ale kampania wyborcza ma swoje prawa a Ełczanie swój rozum.

 35. P.W pisze:

  Obecne zadłużenie to 70mln850 tysięcy w nastepnej kadencji spłaty to 11mln zł rocznie.zadnych inwestycji powodujących napływ gotœwki do kasy miasta.Jesli to wg Ciebie pikuś to gratuluję.Desperadzki krok sprzedaży najlepszych spółek to o czymś świadczy.

 36. kodylewek pisze:

  PartiaObłudy i PlatformaOszustów toną!!! I tak tyle krwi napsuli a ile jeszcze to szemranoPOpapranelewackie towarzystwo napsuje. Adamowicz, HGW i tęczowy Jacek wytyczyli nową „JAKOŚĆ”. Grzegorz twRADEK Schetyna, Donald twOSKAR TUSEK, Jerzy twKAROL Buzek,Michał twZNAK Boni i wielu innych BOLKÓW, Careksów z różą Thun von WonStąd und Hochsztapler i Korpusem Ochrony Defraudantów będą pilnować i nadzorować.

 37. Anonim pisze:

  Prezio zrobił prezentacje obok ścieku jakim jest jezioro Ełk gdzie dozwolony poziom zanieczyszczeń przekroczony jest 12 krotnie. Żądamy natychmiastowego zamknięcia nowo wybudowanej za miliony plaży. By nie narażać naszych dzieci i nas. Prokuratura powinna zająć się tą sprawą. Starsi mieszkańcy wiedzą że do jeziora wypadało przez wiele lat tysiące ton odchodów ludzkich bez utylizacji. Warstwa na dnie ma najmniej kilkanaście metrów grubości. Tam właśnie powinny być pobrane próbki zanim zaczęto budowę. Nigdy tych odchodów nikt nie usuwał.

 38. Marek. Jeziorna pisze:

  Sprawa jeziora i plaży za miliony obok ścieku to nie blahostka powinien tym zająć się prokurator. Dziś kąpią się tam dzieci, sam kolor wody przeraża. Powinien być natychmiastowo ogłoszony zakaz kąpieli do czasu nowych badań ale preziowi nie pasuje bo kampania wyborcza. Co więc ważniejsze zdrowie mieszkańców czy wybory.

 39. Jeziorna ed. pisze:

  Panie prezio a może by Pan tak skoczyl na główkę do tej zakażonej wody i pokazał że Pana żadna bakteria nie bierze. Niech pan nie przełyka sam skok wystarczy.

 40. Wyborca pisze:

  Klakierzy krzyczą nasz prezio nam tu Majorkę stworzył. Walcie w głębiny.

 41. Wyborca pisze:

  Anonim ze strefy, rzuć coś od czasu do czasu z głowy a nie cytuj myśli prezia. Wiemy że z myśleniem u ciebie ciężko,może najpierw poczytaj.

 42. Art. pisze:

  Wyobraźcie sobie wizualnie. Nieudacznik lansu funkcjonuje już 12 lat. Ewentualne kolejne 5 to 17 słownie siedemnaście afery że spółkami, katastrofa jeziora 80 mln zadłużenie czy wy nie możecie w końcu pojąć co się w tym miescie dzieje. Miast piękne to weźcie te piękność w i idźcie do Biedronki zobaczymy co za nią kupicie. Czy nie przeraża was liczba 17. To już kkonic tego miasta na smierdzacy jeziorem z plaża za miliony.

 43. do Anonima pisze:

  tak masz rację – moje dzieci z tego rocznika po skończonych studiach już nie wróciły a układy to nie tylko Kościół ale i deweloperzy tylko kto w tych pięknych blokach będzie mieszkał? warszawiacy na urlopie? a wcześniej pod wynajm dla Ukraińców ( dla biznesu ale dla ludzi z zewnątrz bo tubylców nie stać ) – piękne miasto to nie wszystko , gdzie są parkingi ? za chwilę wymyśli zakaz wjazdu do miasta bo miasto się zagęszcza ….

 44. Leszek Lubański. pisze:

  Chciałbym przeczytać i słyszeć od Pana Prezydenta w każdym jego wyborczym wystąpieniu jego podziękowań dla głównych sponsorów jego i naszego sukcesu w rozwój Ełku czyli mieszkańców Unii Europejskiej.
  To dzięki ich pieniądzom które szczodrze nam oferują mógł zrealizować wszystkie miejskie inwestycje.
  Bez ich pieniędzy Ełk byłby nadal zapyziałym, prowincjonalnym miasteczkiem.
  Tyle chyba im się od Pana należy ?
  No chyba, że PIS tego Panu zabronił ?
  Mam jednak nadzieję, że ma Pan w sobie tyle uczciwości aby potrafić dziękować ludziom dobrej woli z naszej wspólnej europejskiej wspólnoty.

Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Prostkach
Uroczyste otwarcie zmodernizowanego stadionu leśnego w Prostkach, w...
Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Marcinowie
Uroczyste otwarcie odnowionej świetlicy wiejskiej wraz z terenem...
Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Reglu
Uroczyste otwarcie zmodernizowanej plaży wiejskiej w Reglu, w gminie...
Powiat Ełcki Przedłużenie terminu składania wniosków
W związku z pandemią koronawirusa Starostwo Powiatowe w Ełku...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015