Tomasz Frankowski – Praca w Parlamencie Europejskim – skuteczność przede wszystkim

Szanowni Państwo,

 

przez ostatnie 5 lat reprezentowałem Was na forum Zjednoczonej Europy jako Poseł do Parlamentu Europejskiego, to był ogromny zaszczyt.

 

Dzięki Państwa zaufaniu skutecznie pracowałem na rzecz mieszkańców województwa podlaskiego, jak i warmińsko-mazurskiego. Zdobyłem też bardzo cenną wiedzę i doświadczenie.

 

Czas mojej kadencji to setki spotkań z Wami, wsłuchiwania się w Wasze potrzeby po to, aby wspólnie rozwiązywać problemy i działać dla dalszego rozwoju naszych pięknych regionów. Tak jak założyłem na początku kadencji odwiedziłem wszystkie powiaty w obu województwach, by być jeszcze bliżej Waszych spraw. Dziękuję za wszystkie spotkania!

 

W polityce jest podobnie jak na boisku piłkarskim, gdzie trzeba najpierw włożyć dużo wysiłku i pracy w codziennym treningu, aby później być skutecznym w meczu, w polityce zaś trening i mecz zastępują komisje parlamentarne oraz sala plenarna. Jako zawodowy piłkarz, grałem w różnych częściach świata, dzięki temu bardzo dobrze poznałem języki – francuski oraz angielski, a w europarlamencie rozmowy, nawet te kuluarowe, toczą się przede wszystkim w tych dwóch językach.

 

Koniec kadencji PE zbiega się ze wspaniałą rocznicą 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Dzięki obecności w UE Polska zrobiła potężny skok cywilizacyjny i gospodarczy. Przed nami kolejne wyzwania, obecnie musimy skupić się przede wszystkim na umacnianiu naszej pozycji w Europie oraz zapewnieniu bezpieczeństwa. Jeśli zaufają mi Państwo ponownie, nadal będę o to aktywnie zabiegał.

 

Na forum Parlamentu Europejskiego aktywnie zabiegałem o finansowe wsparcie branż, dotkniętych skutkami pandemii i lockdownu. Pozyskałem dodatkowe pieniądze, które pozwolą podwoić ilość osób, korzystających z programu edukacyjnego Erasmus +. Wynegocjowałem też środki w kwocie 2 miliardów złotych na rozwój sportu amatorskiego oraz walkę z nielegalnymi transmisjami sportowymi w Internecie oraz dodatkowo 10 miliardów złotych na kulturę i media. Moje starania to także 160 milionów złotych na projekty pilotażowe mojego autorstwa.

 

Dziękuję, że zdecydowana większość Polek i Polaków popiera oraz dobrze ocenia nasz bilans dotychczasowego członkostwa we wspólnocie. Moja aktywność w Parlamencie Europejskim skupiała się głównie na pracy w Komisjach: Kultury i Edukacji (CULT), Transportu i Turystyki (TRAN), w Delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego Euronest, Delegacji do Spraw Stosunków z Białorusią oraz pełnieniu funkcji przewodniczącego Grupy Sport w Parlamencie Europejskim.

 

Materiał sfinansowany przez KKW Koalicja Obywatelska

Galeria

3 odpowiedzi na “Tomasz Frankowski – Praca w Parlamencie Europejskim – skuteczność przede wszystkim”

  1. Wyborca PO pisze:

    Szkoda że mieszkańcy nie mogą znaleźć efektów Pana pracy.Poniosl pan porażkę między innymi z powodu pomocnika który mógł tylko zaszkodzić.Minister Protas byl poza Pana zasięgiem.

  2. Ksiegowy pisze:

    Da sobie radę.W kamp@ni oświadczył że w Polsce może więcej zarobić.

  3. Waldi pisze:

    Widoczność tego pana na Warmii i M@zurach zauw@żono tylko przed wyborami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

62 − 55 =

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

4 + 2 =

Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Powiat Ełcki Awans zawodowy nauczycielek
Cztery nauczycielki otrzymały z rąk Starosty Ełckiego akty nadania...
Powiat Ełcki Nowy samochód do przewozu osób niepełnosprawnych
Dom Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Ełckiej pozyskał nowy samochód...
Powiat Ełcki Mali kolędnicy w starostwie
Kolędnicy ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. prof. Władysława Szafera...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015