Tragiczny pożar pustostanu. Nie żyją dwie osoby.

Tragicznie zakończył się pożar pustostanu w okolicy ełckiej filii 1. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie. Życie straciły dwie osoby. Ich tożsamość i płeć nie jest znana. Ofiary to najprawdopodobniej osoby bezdomne.

 

Zgłoszenie o pożarze ełccy strażacy odebrali w sobotę 2 marca po godz. 19. Zaraz po przyjeździe na miejsce zdarzenia zajęli się sprawdzeniem, czy w pomieszczeniach nie znajdują się ludzie. Na początku akcji nikt nie został znaleziony, więc strażacy zajęli się gaszeniem pożaru. W trakcie działań okazało się, że na poddaszu leżą dwa zwęglone ciała.

 

– Ze względu na to, że pomieszczenie było niskie i miało niecałe półtora metra wysokości, strażacy nie spodziewali się, że ktokolwiek mógłby tam przebywać – relacjonuje zdarzenie Jaosław Pieszko, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ełku.

 

Nad ugaszeniem pożaru pracowały 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Ełk. Najprawdopodobniej doszło do niego przez zaprószenie ognia przez przebywające tam osoby. Dokładną przyczynę ustalą funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ełku, którzy pod nadzorem ełckiej prokuratury prowadzą dochodzenie w tej sprawie.

Źródło: Fb Ratownictwo Powiatu Ełckiego

kk
Fot.: Ratownictwo Powiatu Ełckiego

Jedna odpowiedź do “Tragiczny pożar pustostanu. Nie żyją dwie osoby.”

  1. R.M. pisze:

    W tym pustostanie i w kilku innych ciągle przebywają osoby bezdomne i nie tyko. Zbierają się tam także osoby – w tym młodzież, które okazyjnie z nich korzystają. Może nakaz rozbiórki tych budynków wpłynąłby na bezpieczeństwo, a także na niepotrzebne akcje straży pożarnej.
    Dokładnie ten budynek płonie kilka razy w roku.
    Niech nadzór budowlany przemyśli opcję nakazu rozbiórki budynku – ruiny.

Powiat Ełcki Szczepienia przeciw COVID-19
Szczepienie przeciw COVID-19 zmniejsza ryzyko zachorowania, a w...
Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015