Trudne warunki na drogach. Policja apeluje o ostrożność

Opady śniegu i trudne warunki powodem zwiększonej ilości zdarzeń drogowych. Na szczęście w żadnym z nich nie było osób rannych. Policjanci ruchu drogowego apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

 

– W miejscowości Zdunki doszło do kolizji – mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ełku. – Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący BMW na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w drzewo. Spowodowało to uszkodzenie ogrodzenia pobliskiej posesji. 25-letni kierowca trzeźwy. Policjanci ustalili, że powodem kolizji było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 200 złotych.

 

Do kolejnego zdarzenia doszło ok. godz. 9 na trasie Golubka – Kalinowo. Tam kierująca samochodem osobowym marki Fiat Panda 52-letnia mieszkanka gminy Kalinowo na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem i zjechała do przydrożnego rowu. Kobieta była trzeźwa.

 

– Policjanci ustalili, że w tym przypadku powodem kolizji było także niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze – mówi oficer prasowy ełckiej KPP. – Kobiecie nic się nie stało. Została ukarana mandatem karnym. Warunki drogowe mogą być trudne i zdradliwe. Dlatego apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. Pamiętajmy: Prędkość dopuszczalna w czasie opadów deszczu, śniegu czy podczas przymrozków, oblodzeń nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną.

 

tt
Fot. KPP Ełk

2 odpowiedzi na “Trudne warunki na drogach. Policja apeluje o ostrożność”

  1. użytkownik pisze:

    Czy za te trudne warunki na drogach muszą płacić mandaty kierowcy którzy wpadli do rowu.czy raczej powinni być ukarane osoby odpowiedzialne za utrzymanie dróg???

  2. Użytkownik pisze:

    To taka specjalna forma „policjant – Twój przyjaciel i pomocnik” – pomagają oczyścić konto, naturalnie w całkowicie przyjaznej atmosferze.

Powiat Ełcki Kolejne miejsce spotkań w Gminie Kalinowo
W ubiegłym tygodniu odbyło się oficjalne otwarcie siłowni...
Powiat Ełcki Otwarto miejsce spotkań w Sajzach
Wczoraj odbyło się oficjalne otwarcie pomostu zrealizowanego w...
Powiat Ełcki Święto Policji
W piątek, 9 sierpnia, w Ełckim Centrum Kultury odbyły się obchody...
Powiat Ełcki Ogólnopolska akcja edukacyjna ,,Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”
Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby starsze na spotkanie z...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015