Trudne warunki na drogach. Policja apeluje o ostrożność

Opady śniegu i trudne warunki powodem zwiększonej ilości zdarzeń drogowych. Na szczęście w żadnym z nich nie było osób rannych. Policjanci ruchu drogowego apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

 

– W miejscowości Zdunki doszło do kolizji – mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ełku. – Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący BMW na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w drzewo. Spowodowało to uszkodzenie ogrodzenia pobliskiej posesji. 25-letni kierowca trzeźwy. Policjanci ustalili, że powodem kolizji było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 200 złotych.

 

Do kolejnego zdarzenia doszło ok. godz. 9 na trasie Golubka – Kalinowo. Tam kierująca samochodem osobowym marki Fiat Panda 52-letnia mieszkanka gminy Kalinowo na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem i zjechała do przydrożnego rowu. Kobieta była trzeźwa.

 

– Policjanci ustalili, że w tym przypadku powodem kolizji było także niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze – mówi oficer prasowy ełckiej KPP. – Kobiecie nic się nie stało. Została ukarana mandatem karnym. Warunki drogowe mogą być trudne i zdradliwe. Dlatego apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. Pamiętajmy: Prędkość dopuszczalna w czasie opadów deszczu, śniegu czy podczas przymrozków, oblodzeń nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną.

 

tt
Fot. KPP Ełk

2 odpowiedzi na “Trudne warunki na drogach. Policja apeluje o ostrożność”

 1. użytkownik napisał(a):

  Czy za te trudne warunki na drogach muszą płacić mandaty kierowcy którzy wpadli do rowu.czy raczej powinni być ukarane osoby odpowiedzialne za utrzymanie dróg???

 2. Użytkownik napisał(a):

  To taka specjalna forma „policjant – Twój przyjaciel i pomocnik” – pomagają oczyścić konto, naturalnie w całkowicie przyjaznej atmosferze.

 • WYCHOWUJEMY W SZACUNKU DO OJCZYZNY. OJCZYZNA TO PRZEDE WSZYSTKIM LUDZIE: była

  nic nie warta szkoła, opiera sie na obietnicach i ...

 • NOWY OBIEKT EŁCKIEGO MOS – u OFICJALNIE OTWARTY: Anonim

  Kurde, gabinet prezesa większy niż szatnia? ...

 • Ełk- Freelancerska Stolica Polski: Marriu

  Haha, od 4 lat mieszkam tutaj, jestem freelancerem ...

 • „ZABIEGALI O EŁK” DEBATA KANDYDATÓW NA PREZYDENTA: Ania

  Straszne jest miasto w którym mieszkamy. Ulice dz ...

 • „ZABIEGALI O EŁK” DEBATA KANDYDATÓW NA PREZYDENTA: Juras

  Włączanie zdecyduja ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015