Trwa budowa nowej ścieżki rowerowej

Trwa przebudowa chodnika na odcinku ul. Armii Krajowej. Wydzielana jest tam ścieżka rowerowa oraz instalowane jest nowe oświetlenie. Nowa ścieżka jeszcze nie powstała, a już budzi wśród ełczan wiele kontrowersji. Co ciekawe, nie są do niej przekonani nawet użytkownicy jednośladów.

 

Nowa ścieżka rowerowa powstaje na odcinku o długości 446 metrów i przebiegać będzie od ul. Dąbrowskiego do ul. Orzeszkowej. Połączy się ze ścieżką przy ul. Dąbrowskiego i tam zakończy się ciąg.

 

– Szkoda, że będzie to kolejna ścieżka, która nie ma połączenia z już istniejącymi – uważają rowerzyści. – Niewiele wniesie ona pod względem udogodnień w poruszaniu się po mieście rowerem.

 

Z nowej ścieżki niezadowoleni są głównie piesi.

 

– Jest ona budowana kosztem chodnika – twierdzą ełczanie. – To ulica w centrum miasta, porusza się tędy wiele osób. Teraz stanie się to trochę niebezpieczne, gdy chodnik zostanie zwężony, a tuż obok zaczną jeździć rowerzyści.

 

W ramach inwestycji przebudowana zostanie również zatoka parkingowa przy skrzyżowaniu ulicy Armii Krajowej z ulicą Orzeszkowej. Po przebudowie parkowanie pojazdów odbywać się będzie równolegle do osi jezdni. Założono pozostawienie 4 miejsc parkingowych. Ponadto na odcinku pomiędzy ul. Orzeszkowej i ul. Dąbrowskiego pojawią się dodatkowe doświetlenia ulicy wraz z przejściami dla pieszych. Będzie to 13 wysięgników wraz z oprawami typu LED. Wzdłuż ul. Armii Krajowej zostanie również wymienionych istniejących 66 wysięgników wraz z oprawami typu LED.

 

Łączny koszt inwestycji to ponad 996 tys. zł , z czego ponad 846 tys. zł pochodzi ze środków Unii Europejskiej. Planowany termin zakończenia prac to 30 sierpnia.

 

mm

10 odpowiedzi na “Trwa budowa nowej ścieżki rowerowej”

 1. Alina pisze:

  To tylko w Elku możliwe zlikwidować parkingi kiedy liczba aut rośnie i robić ścieżkę dla 5 rowerów. Czy ktoś zastopuje te szaleństwa?

 2. Paweł pisze:

  Proszę się lepiej przyjrzeć, rowerzystów w Ełku jest znacznie więcej.

 3. Waldemar pisze:

  Alina ma rację. Wmoim bloku przy Armii Krajowej jest jeden rowerzysta. Starszy pan który jeździ na działkę kolejową ale on i tak tą ścieżką nie pojedzie bo jedzie Wawelską. Podobnie jest w innych budynkach. Ci z poza ulicy A K jeżdżą jak szalency. Pytanie do niby Pawła gdzie zaparkują posiadacze samochodów.

 4. Tomek pisze:

  A według mnie to Armi Krajowej zamknąć i zrobić tam spacerniak i place zabaw dla dzieci i nie będzie żadnego problemu z parkowaniem.

 5. Wanda pisze:

  Jeśli ktoś się zastanawia skąd ten gigantyczny dług miasta to ma odpowiedź. Na rozbieranie i ponowne układanie nowej kostki brukowej. I na to. Poszło 100 mln i dług rośnie dalej.

 6. Rowerzysta pisze:

  Do Alicji , dla 5 rowerów poważnie ???

 7. bronek pisze:

  „Poszło 100 mln i dług rośnie dalej.”

  Dobrze, że nikt nie zagłosował na partie od ch*j du*a i kamieni kupa, bo był by miliard długu, a pytanie o pieniądze na cokolwiek, by się skończyło odpowiedzią, że pieniędzy nie było, nie ma i nigdy nie będzie.

  „Pytanie do niby Pawła gdzie zaparkują posiadacze samochodów.”
  Przestaną pokazywać dobrobyt posiadając 3 i więcej auta na rodzinę tylko zostawia jeden i dokupią rowerów, wtedy parkingi będą w połowie puste, a ruch w godzinach szczytu tak płynny jak w środku nocy.

 8. Tadeusz. pisze:

  To odpowiedział Bronek pękniety k….. k. Dziś auto to koniecznoość.tak jak kiedyś był rower. Miasto nigdy tak jeszcze nie było zadłużone. I nadal zajmuje się bzdurami zamiast przyszłością mieszkańców by nie musieli uciekać za granicę. Od 12 lat nie powstał żaden zakład w którym Ełczanie zarabialiby tyle by godnie żyć. Mostki kładki rabaty różowe lampki i iluminacje w kolorze tęczy. To wizytówka miasta. Jeśli powstawały krótkie ale potrzebne ścieżki nikt nie protestował. W Polsce co roku przybywa setki tysięcy samochodów. I skandalem jest likwidacja miejsc parkingowych. Jak to się dzieje w Elku. To że Ełczan stać na samochody nawet 3 w rodzinie to nie zasluga nieudolnych władz miasta a ciężka praca poza granicami kraju. Kilk tysięcy wyjechało za granicę w ciągu kilku ostatnich lat. Nikt przed wyjazdem nie przychodzi do władz i prosi o pozwolenie na wyjazd, lecz wsiada w samochód i już tu przeważnie nie wraca.

 9. zulu gula pisze:

  Zlikwidować parkingi!!!! I problem rozwiązany. Chamstwo pójdzie wreszcie z buta a nie do sklepu za rogiem inteligencja samochodem jeździ.

 10. Józef pisze:

  Bardziej potrzebny jest brakujący odcinek ścieżki rowerowej na ul. Dąbrowskiego od ul.Mickiewicza do przystanku MZK wzdłuż Biedronki.

Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015