Trwa III Międzynarodowy Konkurs Literacki Siegfrieda Lenza

Interesujesz się literaturą współczesną? Podziel się swoją opinią, stwórz własny utwór literacki i weź udział w III Międzynarodowym Konkursie Literackim Siegfrieda Lenza „Oblicza Europy”. Pula nagród w konkursie to 10 tys. złotych.

 

Prace do konkursu przyjmowane będą do końca maja. Do udziału w nim literatów, którzy swoją twórczość chowają do szuflady i tych, którzy mają już bogate doświadczenie w sztuce pisania, zachęca Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nasierowskiej w Ełku.

 

Celem trzeciej już edycji konkursu jest zwiększenie zainteresowania słowem pisanym oraz literaturą współczesną oraz popularyzowanie wartościowej twórczości. To również forma zachęcenia młodych ludzi do wyrażania swoich emocji, uczuć, przekonań, sądów w literaturze. By wziąć udział w konkursie, należy do 31 maja stworzyć i dostarczyć do ełckiej biblioteki autorski utwór literacki który uwzględnia kwestie „Małej Ojczyzny”. Powinien on być związany z dialogiem międzykulturowym o charakterze społeczno-kulturowym, środowiskowym, ekonomicznym oraz tożsamością mieszkańców danego regionu. Ponadto powinien nawiązywać do wątków związanych z szerzeniem wzajemnej tolerancji w duchu twórczości Siegfrieda Lenza.

 

Nadesłany utwór musi być pracą własną, dotychczas nie publikowaną i nie nagradzaną w innych konkursach. Pula nagród głównych w konkursie to 10 tys. zł. Dodatkowo przewidziane są wyróżnienia oraz nagrody finansowe i rzeczowe. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się w drugiej połowie lipca.

 

 

fm

2 odpowiedzi na “Trwa III Międzynarodowy Konkurs Literacki Siegfrieda Lenza”

  1. War. L pisze:

    Wystarczy wyjść na ulicę jak to zrobili studenci jednej z uczelni i zapytać 10 osób kto to jest Pan Lenz, 99% powiedziało nie wiem.

  2. Lat. pisze:

    Zapytałem 30 uczniów w mojej klasie. Nikt nie miał pojęcia kto to jest oraz z czego słynął.

Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015