Trwa nabór wniosków o dotacje na remonty zabytków

Trwa nabór wniosków w ramach konkursu o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdujących się w gminnej ewidencji zabytków usytuowanym na terenie Miasta Ełku. Wnioski można składać do 15 lutego. Kwota przewidziana do rozdysponowania w konkursie to 150 tys. zł.

 

Dotacje na dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych mogą być udzielone obiektom: wpisanym do rejestru zabytków lub gminnej ewidencji zabytków, będącym w złym stanie technicznym oraz posiadającym dla Ełku istotne znaczenie historyczne, artystyczne lub turystyczno – rekreacyjne.

 

Dotacja może obejmować m.in.: zabezpieczenie, zachowanie i utrwalenie zabytku, stabilizację konstrukcyjną części składowych zabytku lub ich odtworzenie, odnowienie lub całkowite odtworzenie stolarki okiennej i drzwiowej, więźby dachowej, pokrycia dachowego, wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, zakup materiałów konserwatorskich i budowlanych, niezbędnych do wykonania prac i robót oraz zakup i montaż instalacji przeciwwłamaniowej oraz przeciwpożarowej i odgromowej.

 

Wnioski można składać do 15 lutego w kancelarii ogólnej Urzędu Miasta Ełku, pok. 02. Maksymalny poziom dofinansowania projektów z budżetu miasta wynosi do 50 procent nakładów koniecznych na wykonanie prac konserwatorskich.

Jedna odpowiedź do “Trwa nabór wniosków o dotacje na remonty zabytków”

  1. Px48 pisze:

    Tyle o zabytkach a kto napisze o naszym parowozie. Czy już wrócił? Tęsknię za nim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

76 − 72 =

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

62 − = 55

Powiat Ełcki Europejskie staże uczniów „Mechaniaka”
W Hiszpanii trwają właśnie zagraniczne staże zawodowe uczniów...
Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Powiat Ełcki Volkswagen Grup Polska z ogromną karą
Ponad 120 milionów złotych kary nałożył Urząd Ochrony...
Powiat Ełcki Mali kolędnicy odwiedzili starostwo
Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia władze powiatu oraz...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015