Trwa sezon grzewczy. Uważaj na zabójczy czad.

Nie widać go, nie da się go wyczuć, a on zabija. To czad – niezwykle groźny dla życia gaz, który towarzyszy trwającemu właśnie sezonowi grzewczemu. Wzmożona eksploatacja urządzeń sprzyja nasilaniu się przypadków zatruć tlenkiem węgla. Jak co roku służby miejskie apelują o ostrożność i zalecają montowanie w mieszkaniach specjalnych czujników.

 

Jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i najbliższych? Przede wszystkim należy sprawdzić stan techniczny wszelkiego rodzaju urządzeń służących do ogrzewania pomieszczeń lub wody, a przede wszystkim urządzeń gazowych. Konieczne jest również dokonanie okresowego przeglądu komina.

 

Kolejna ważna rzecz to zapewnianie dopływu odpowiedniej ilości powietrza. Szczególnie dotyczy to kotłowni oraz łazienek, kuchni i innych pomieszczeń, w których znajdują się urządzenia opalane paliwem gazowym. Niezbędna jest także kontrola drożności instalacji wentylacyjnej oraz stanu przewodów odprowadzających spaliny. W żadnym wypadku nie wolno zatykać otworów wentylacyjnych i napływowych powietrza, kratek wentylacyjnych i otworów w drzwiach.

 

Pomieszczeń mieszkalnych nie należy dogrzewać kuchenką gazową, a niesprawne urządzenia grzewcze należy powierzyć do naprawy osobom posiadającym odpowiednie uprawnienia. Jeśli nie da się ich naprawić, należy je wymienić.

 

W pomieszczeniach, w których użytkowane są urządzenia gazowe służące do podgrzewania wody lub ogrzewania warto zamontować czujnik tlenku węgla.

 

tt

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (2/6)
Dziś prezentujemy drugą inwestycję drogową, która została...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (1/6)
Ponad 13 milionów złotych kosztowało 6 głównych inwestycji...
Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015