Trwa sezon grzewczy. Uważaj na zabójczy czad.

Nie widać go, nie da się go wyczuć, a on zabija. To czad – niezwykle groźny dla życia gaz, który towarzyszy trwającemu właśnie sezonowi grzewczemu. Wzmożona eksploatacja urządzeń sprzyja nasilaniu się przypadków zatruć tlenkiem węgla. Jak co roku służby miejskie apelują o ostrożność i zalecają montowanie w mieszkaniach specjalnych czujników.

 

Jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i najbliższych? Przede wszystkim należy sprawdzić stan techniczny wszelkiego rodzaju urządzeń służących do ogrzewania pomieszczeń lub wody, a przede wszystkim urządzeń gazowych. Konieczne jest również dokonanie okresowego przeglądu komina.

 

Kolejna ważna rzecz to zapewnianie dopływu odpowiedniej ilości powietrza. Szczególnie dotyczy to kotłowni oraz łazienek, kuchni i innych pomieszczeń, w których znajdują się urządzenia opalane paliwem gazowym. Niezbędna jest także kontrola drożności instalacji wentylacyjnej oraz stanu przewodów odprowadzających spaliny. W żadnym wypadku nie wolno zatykać otworów wentylacyjnych i napływowych powietrza, kratek wentylacyjnych i otworów w drzwiach.

 

Pomieszczeń mieszkalnych nie należy dogrzewać kuchenką gazową, a niesprawne urządzenia grzewcze należy powierzyć do naprawy osobom posiadającym odpowiednie uprawnienia. Jeśli nie da się ich naprawić, należy je wymienić.

 

W pomieszczeniach, w których użytkowane są urządzenia gazowe służące do podgrzewania wody lub ogrzewania warto zamontować czujnik tlenku węgla.

 

tt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

86 − = 80

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

75 − 66 =

 • Przeżyli razem 50 lat i więcej: oj, "redaktorki, redaktorki" ...

  Przeczytajcie swoje pierwsze zdanie ... ...

 • Poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców Siedlisk: Janusz

  Dobry prezent za duże pieniądze ,ale szkoda ze t ...

 • Jak będzie wyglądał przyszłoroczny budżet miasta Ełku?: D. W

  Wiemy ze Pani Anna juz podjęła temat osiedla pod ...

 • Jak będzie wyglądał przyszłoroczny budżet miasta Ełku?: BC

  I znowu chodniczki ,kładeczki a nic co jest dla ...

 • Jak będzie wyglądał przyszłoroczny budżet miasta Ełku?: Mieszkaniec

  W starej kadencji było 71 mln długu. Miasta. Na ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015