Trwa sezon grzewczy. Uważaj na zabójczy czad.

Nie widać go, nie da się go wyczuć, a on zabija. To czad – niezwykle groźny dla życia gaz, który towarzyszy trwającemu właśnie sezonowi grzewczemu. Wzmożona eksploatacja urządzeń sprzyja nasilaniu się przypadków zatruć tlenkiem węgla. Jak co roku służby miejskie apelują o ostrożność i zalecają montowanie w mieszkaniach specjalnych czujników.

 

Jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i najbliższych? Przede wszystkim należy sprawdzić stan techniczny wszelkiego rodzaju urządzeń służących do ogrzewania pomieszczeń lub wody, a przede wszystkim urządzeń gazowych. Konieczne jest również dokonanie okresowego przeglądu komina.

 

Kolejna ważna rzecz to zapewnianie dopływu odpowiedniej ilości powietrza. Szczególnie dotyczy to kotłowni oraz łazienek, kuchni i innych pomieszczeń, w których znajdują się urządzenia opalane paliwem gazowym. Niezbędna jest także kontrola drożności instalacji wentylacyjnej oraz stanu przewodów odprowadzających spaliny. W żadnym wypadku nie wolno zatykać otworów wentylacyjnych i napływowych powietrza, kratek wentylacyjnych i otworów w drzwiach.

 

Pomieszczeń mieszkalnych nie należy dogrzewać kuchenką gazową, a niesprawne urządzenia grzewcze należy powierzyć do naprawy osobom posiadającym odpowiednie uprawnienia. Jeśli nie da się ich naprawić, należy je wymienić.

 

W pomieszczeniach, w których użytkowane są urządzenia gazowe służące do podgrzewania wody lub ogrzewania warto zamontować czujnik tlenku węgla.

 

tt

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Zgłoś drużynę na X Wyścigi Smoczych Łodzi
Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania swoich...
Powiat Ełcki Najlepsi uczniowie nagrodzeni
Uroczyste wręczenie stypendiów im. Jana Pawła II odbyło się we...
Powiat Ełcki W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu
Przekazanie odblasków na potrzeby Komendy Powiatowej Policji w Ełku...
Powiat Ełcki Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej
Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się dziś, w...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015