Trwa sezon grzewczy. Uważaj na zabójczy czad.

Nie widać go, nie da się go wyczuć, a on zabija. To czad – niezwykle groźny dla życia gaz, który towarzyszy trwającemu właśnie sezonowi grzewczemu. Wzmożona eksploatacja urządzeń sprzyja nasilaniu się przypadków zatruć tlenkiem węgla. Jak co roku służby miejskie apelują o ostrożność i zalecają montowanie w mieszkaniach specjalnych czujników.

 

Jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i najbliższych? Przede wszystkim należy sprawdzić stan techniczny wszelkiego rodzaju urządzeń służących do ogrzewania pomieszczeń lub wody, a przede wszystkim urządzeń gazowych. Konieczne jest również dokonanie okresowego przeglądu komina.

 

Kolejna ważna rzecz to zapewnianie dopływu odpowiedniej ilości powietrza. Szczególnie dotyczy to kotłowni oraz łazienek, kuchni i innych pomieszczeń, w których znajdują się urządzenia opalane paliwem gazowym. Niezbędna jest także kontrola drożności instalacji wentylacyjnej oraz stanu przewodów odprowadzających spaliny. W żadnym wypadku nie wolno zatykać otworów wentylacyjnych i napływowych powietrza, kratek wentylacyjnych i otworów w drzwiach.

 

Pomieszczeń mieszkalnych nie należy dogrzewać kuchenką gazową, a niesprawne urządzenia grzewcze należy powierzyć do naprawy osobom posiadającym odpowiednie uprawnienia. Jeśli nie da się ich naprawić, należy je wymienić.

 

W pomieszczeniach, w których użytkowane są urządzenia gazowe służące do podgrzewania wody lub ogrzewania warto zamontować czujnik tlenku węgla.

 

tt

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Najlepsi uczniowie nagrodzeni
Uroczyste wręczenie stypendiów im. Jana Pawła II odbyło się we...
Powiat Ełcki W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu
Przekazanie odblasków na potrzeby Komendy Powiatowej Policji w Ełku...
Powiat Ełcki Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej
Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się dziś, w...
Powiat Ełcki Nowa siedziba MOS-u
Podopieczni Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Ełku mogą...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015