Ełk, ( od do )
wiatr: , wilgotność:
Tyle po 1 stycznia zapłacą mieszkańcy Gminy Ełk

Radni gminy Ełk uchwalili wysokość stawek podatku od środków transportowych na rok 2015. Zgodnie z ich decyzją po 1 stycznia za samochód o dopuszczalnej masie całkowitej od 3,5 do poniżej 12 ton bez względu na ilość osi będzie trzeba zapłacić od 420 do 760 zł. Podatek od środków transportowych dla pojazdów 2-osiowych w zależności od dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu wyniesie od 1 tys. 450 zł do 2 tys. 20 zł. Przyszłoroczne stawki za samochody ciężarowe z 3 osiami w Gminie Ełk wynosić będą od 1 tys. 340 zł do 2 tys. 80 zł, w zależności od dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu. Natomiast od 2 tys. 30 zł do 2 tys. 800 zł trzeba będzie zapłacić za pojazd 4-osiowy. Podobnie, jak w poprzednich przypadkach, wysokość stawki uzależniona jest od dopuszczalnej masy całkowitej samochodu.

 

Podatek od środków transportowych za ciągniki siodłowe i balastowe przystosowane do używania łącznie z naczepą i przyczepą po 1 stycznia 2015 roku w Gminie Ełk wyniesie od 1 tys. 700 zł do 2 tys. 550 zł. Wysokość stawki uzależniona jest od ilości osi w pojeździe oraz dopuszczalnej masy całkowitej zespołu pojazdów. Podobnie uwarunkowana jest przyszłoroczna stawka podatku za przyczepy i naczepy, a wyniesie ona od 180 zł do 1 tys. 930 zł. Z opłaty zwolnione są przyczepy i naczepy związane wyłącznie z działalnością rolniczą prowadzoną przez płatnika podatku rolnego.

 

Od ilości miejsc siedzących uzależniona jest stawka przyszłorocznego podatku od środków transportowych obowiązujących w Gminie Ełk za autobusy. Do 22 miejsc wyniesie ona 660 zł. Za większe pojazdy trzeba będzie zapłacić 1 tys. 600 zł.

 

mm

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Zgaś jutro światło na godzinę: Czas - START !

  I od tej godziny odliczaj 9 m-cy na kolejne 500 + ...

 • Zgaś jutro światło na godzinę: Czysta ekologia :

  A godzinę przed - zażyj "Brambareran" ;) :) ... ...

 • Ełcka „Czwórka” odkrywa talenty: On

  Dobrze jak nauczyciel wspera ucznia ktore sobie ra ...

 • Podełckimi bezdrożami przejdzie Ekstremalna Droga Krzyżowa: KIMONO

  UDZIAŁ JEST PŁATNY !!!!!! padłem watykańscy zd ...

 • Podełckimi bezdrożami przejdzie Ekstremalna Droga Krzyżowa: kunamatata

  Niech się nocą po torowisku przejdą do bed ą m ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015