Tyle po 1 stycznia zapłacą mieszkańcy Gminy Ełk

Radni gminy Ełk uchwalili wysokość stawek podatku od środków transportowych na rok 2015. Zgodnie z ich decyzją po 1 stycznia za samochód o dopuszczalnej masie całkowitej od 3,5 do poniżej 12 ton bez względu na ilość osi będzie trzeba zapłacić od 420 do 760 zł. Podatek od środków transportowych dla pojazdów 2-osiowych w zależności od dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu wyniesie od 1 tys. 450 zł do 2 tys. 20 zł. Przyszłoroczne stawki za samochody ciężarowe z 3 osiami w Gminie Ełk wynosić będą od 1 tys. 340 zł do 2 tys. 80 zł, w zależności od dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu. Natomiast od 2 tys. 30 zł do 2 tys. 800 zł trzeba będzie zapłacić za pojazd 4-osiowy. Podobnie, jak w poprzednich przypadkach, wysokość stawki uzależniona jest od dopuszczalnej masy całkowitej samochodu.

 

Podatek od środków transportowych za ciągniki siodłowe i balastowe przystosowane do używania łącznie z naczepą i przyczepą po 1 stycznia 2015 roku w Gminie Ełk wyniesie od 1 tys. 700 zł do 2 tys. 550 zł. Wysokość stawki uzależniona jest od ilości osi w pojeździe oraz dopuszczalnej masy całkowitej zespołu pojazdów. Podobnie uwarunkowana jest przyszłoroczna stawka podatku za przyczepy i naczepy, a wyniesie ona od 180 zł do 1 tys. 930 zł. Z opłaty zwolnione są przyczepy i naczepy związane wyłącznie z działalnością rolniczą prowadzoną przez płatnika podatku rolnego.

 

Od ilości miejsc siedzących uzależniona jest stawka przyszłorocznego podatku od środków transportowych obowiązujących w Gminie Ełk za autobusy. Do 22 miejsc wyniesie ona 660 zł. Za większe pojazdy trzeba będzie zapłacić 1 tys. 600 zł.

 

mm

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Przeżyli razem 50 lat i więcej: oj, "redaktorki, redaktorki" ...

  Przeczytajcie swoje pierwsze zdanie ... ...

 • Poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców Siedlisk: Janusz

  Dobry prezent za duże pieniądze ,ale szkoda ze t ...

 • Jak będzie wyglądał przyszłoroczny budżet miasta Ełku?: D. W

  Wiemy ze Pani Anna juz podjęła temat osiedla pod ...

 • Jak będzie wyglądał przyszłoroczny budżet miasta Ełku?: BC

  I znowu chodniczki ,kładeczki a nic co jest dla ...

 • Jak będzie wyglądał przyszłoroczny budżet miasta Ełku?: Mieszkaniec

  W starej kadencji było 71 mln długu. Miasta. Na ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015