Ełk, ( od do )
wiatr: , wilgotność:
Tyle po nowym roku zapłacą mieszkańcy gminy Ełk

Radni gminy Ełk uchwalili stawki podatków na 2018 rok. Rolnicy z gminy Ełk zapłacą niższy podatek rolny. Obowiązywać ich będzie również niższa, niż obecnie stawka podatku od środków transportowych.

 

– Niższa stawka podatku rolnego związana jest z uchwaleniem nowej ceny skupu żyta do celów wymiaru podatku rolnego – mówi Tomasz Osewski, wójt gminy Ełk. – Z kwoty 52,49 zł za 1 decytonę (dawniej 1 kwintal) spadła ona do kwoty 44,84 zł za 1 decytonę. Radni zmniejszyli także stawki podatku od środków transportowych obowiązujące na terenie Gminy Ełk. W wielu przypadkach uchwalając najniższe możliwe kwoty przewidywane prawem.

 

Zgodnie z decyzją Rady Gminy Ełk, stawka podatku od nieruchomości w przypadku gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, bez względu na sposób zakwalifikowania w ewidencji gruntów i budynków wynosić będzie 0,91 zł od 1 metra kwadratowego powierzchni.

 

– Natomiast 3,04 zł on 1 metra kwadratowego podatku od nieruchomości mieszkańcy gminy Ełk zapłacą w przypadku terenów niezabudowanych objętych obszarem rewitalizacji i położonych na terenach, dla których miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje przeznaczenie pod zabudowę mieszkaniową, usługową albo zabudowę o przeznaczeniu mieszanym obejmującym wyłącznie te rodzaje zabudowy – mówi wójt Osewski. – Dotyczy to przypadków, w których od dnia wejścia w życie tego planu w odniesieniu do wspomnianych gruntów upłynął okres 4 lat, a w tym czasie nie zakończono budowy zgodnie z przepisami prawa budowlanego.

 

Stawka podatku od budynków mieszkalnych lub ich części, z jaką w przyszłym roku zmierzą się mieszkańcy gminy Ełk, to 0,77 zł za każdy metr kwadratowy powierzchni użytkowej.

 

– W przypadku budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz od budynków mieszkalnych lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej, stawka wyniesie 23,10 zł od 1 metra kwadratowego powierzchni użytkowej – mówi wójt gminy Ełk. –Natomiast jeśli chodzi o budynki zajęte na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu kwalifikowanym materiałem siewnym, stawka podatku w roku 2018 będzie wynosiła 10,80 zł za metr kwadratowy powierzchni użytkowej. W przypadku budowli będzie to kwota równa 2 procentom ich wartości.

 

mm
Fot.: Urząd Gminy Ełk

2 odpowiedzi na “Tyle po nowym roku zapłacą mieszkańcy gminy Ełk”

 1. cez napisał(a):

  Czemu tam wisi krzyż a nie godło,czy to jest salka katechetyczna czy pomieszczenie urzędu państwowego a nie wyznaniowego.

 2. do "cez": napisał(a):

  A co – oczy cię bolą gdy patrzysz na ukrzyżowanego Jezusa…?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

6 + 1 =

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

− 2 = 3

 • Ełczanie wyrażą swój sprzeciw wobec rządowych planów: Abel

  Zdjęcia jakieś nie z tej manify .było ich tak d ...

 • Kolejne ełckie podwórka zmienią swój wizerunek: Gość

  Tyle lat jest bałagan na podwórku przy ul.Chopin ...

 • Ełczanie wyrażą swój sprzeciw wobec rządowych planów: Paranoja!

  Komuchy "walczą", by nie było jak za komuny..... ...

 • Ełczanie wyrażą swój sprzeciw wobec rządowych planów: Jarek

  Ta zdwojona siła, to raptem kilka starych zdziwac ...

 • Ełczanie wyrażą swój sprzeciw wobec rządowych planów: Popieram PiS

  PiS to jest potęgą! ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015