Uchwała nadająca imię stadionowi trafiła do rodziny Stefana Marcinkiewicza

 

Uroczyste wręczenie uchwały nadającej Stadionowi Miejskiemu przy ul. Piłsudskiego w Ełku imię Stefana Marcinkiewicza wpisało się w program dzisiejszej (środa 22 maja) sesji Rady Miasta Ełku. Uchwałę z rąk prezydenta Ełku i przewodniczącego rady odebrali synowie sportowca.

 

Stefan Marcinkiewicz (1924-2003) to legenda sportu ełckiego, zawodnik i trener Kolejowego Klubu Sportowego „Mazur” Ełk, wychowawca dzieci i młodzieży. Jeden z założycieli Klubu Piłkarskiego MAZUR EŁK. Wyszkolił i wychował wielu wspaniałych zawodników i ludzi. Wspaniały człowiek oddany całym sercem, klubowi, piłce nożnej i młodzieży którą szkolił.

 

Radni Miasta Ełku utożsamiając się z wnioskami, składanymi wielokrotnie przez mieszkańców Ełku w różnej formie i przy różnych okazjach, uhonorowali tego niezwykłego ełczanina, pasjonata sportu i jego ukochanej dyscypliny – piłki nożnej. Uchwałę nadającą jego imię stadionowi podjęli 24 kwietnia.
Stadion miejski w odczuciu Ełczan jest obiektem użyteczności publicznej najbardziej bezpośrednio związanym z życiem Stefana Marcinkiewicza oraz z jego działalnością na rzecz ełckiego sportu.
Nadanie obiektowi imienia Stefana Marcinkiewicza jest popularyzowaniem szlachetnych ludzi z pasją, promowaniem zdrowego stylu życia oraz zwróceniem uwagi na społeczny i bezinteresowny charakter pracy z młodzieżą, kształtującej umiłowanie pasji i patriotycznych postaw.

 

tt
Fot.: UM Ełku

3 odpowiedzi na “Uchwała nadająca imię stadionowi trafiła do rodziny Stefana Marcinkiewicza”

  1. Kibic Mazura Elk pisze:

    Tyle lat klakierzyDW DW nie byli w stanie tego załatwić. Radni opzycyjni w nowej Radzie załatwili to ja należy. Działalność wspaniałego Elczanina została uhonorowana.

  2. dobra nowina pisze:

    Do kibica.w 2013.wpłyneło do prezydenta pismo o nadanie nazwy stadionu .

  3. Rad pisze:

    W 1945 zakończyła się II WOJNA światowa.

Powiat Ełcki Święto mediów
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony jest 24...
Powiat Ełcki Szczepienia przeciw COVID-19
Szczepienie przeciw COVID-19 zmniejsza ryzyko zachorowania, a w...
Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015