Uczniowie ełckiego „Mechaniaka” praktykowali w Irlandii

Dwudziestu uczniów Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku skorzystało z możliwości wyjazdu do Irlandii i odbycia tam miesięcznych praktyk zawodowych. W swoich firmach ugościli ich lokalni przedsiębiorcy z miejscowości Tralee, położonej w południowo-zachodniej części irlandzkiej wyspy.

 

Wyjazd na praktyki odbył się w ramach projektu „Europejskie umiejętności zawodowe” realizowanego przez Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku, a sfinansowany został ze środków programu Erasmus+. Młodzież wykonywała zadania zgodne z ich kierunkiem kształcenia: technik elektryk, technik mechatronik, technik pojazdów samochodowych.

 

Praktykanci pod okiem swoich irlandzkich tutorów wykonywali skomplikowane i złożone zadania związane z montażem, łączeniem elementów, wyszukiwaniem usterek, programowaniem i sterowaniem urządzeń. Mieli również możliwość programowania i obsługi specjalistycznego sprzętu takiego jak: obrabiarki sterowanej numerycznie, ramienia robota, spawarki laserowej itp. Czas wolny od pracy spędzali aktywnie na pieszych i rowerowych wycieczkach poznając najciekawsze zakątki urokliwego miasteczka.

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Ełku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

53 + = 63

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

− 3 = 2

Powiat Ełcki X Wyścigi Smoczych Łodzi za nami
Imperium Siły, w kategorii męskiej oraz Przedsiębiorstwo...
Powiat Ełcki X Wyścigi Smoczych Łodzi już jutro !
Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Ełku odbyło się losowanie...
Powiat Ełcki Zgłoś drużynę na X Wyścigi Smoczych Łodzi
Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania swoich...
Powiat Ełcki Najlepsi uczniowie nagrodzeni
Uroczyste wręczenie stypendiów im. Jana Pawła II odbyło się we...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015