Uczniowie ełckiego „Mechaniaka” praktykowali w Irlandii

Dwudziestu uczniów Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku skorzystało z możliwości wyjazdu do Irlandii i odbycia tam miesięcznych praktyk zawodowych. W swoich firmach ugościli ich lokalni przedsiębiorcy z miejscowości Tralee, położonej w południowo-zachodniej części irlandzkiej wyspy.

 

Wyjazd na praktyki odbył się w ramach projektu „Europejskie umiejętności zawodowe” realizowanego przez Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku, a sfinansowany został ze środków programu Erasmus+. Młodzież wykonywała zadania zgodne z ich kierunkiem kształcenia: technik elektryk, technik mechatronik, technik pojazdów samochodowych.

 

Praktykanci pod okiem swoich irlandzkich tutorów wykonywali skomplikowane i złożone zadania związane z montażem, łączeniem elementów, wyszukiwaniem usterek, programowaniem i sterowaniem urządzeń. Mieli również możliwość programowania i obsługi specjalistycznego sprzętu takiego jak: obrabiarki sterowanej numerycznie, ramienia robota, spawarki laserowej itp. Czas wolny od pracy spędzali aktywnie na pieszych i rowerowych wycieczkach poznając najciekawsze zakątki urokliwego miasteczka.

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Ełku

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Powiat Ełcki Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Szanowni Państwo, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych,...
Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Prostkach
Uroczyste otwarcie zmodernizowanego stadionu leśnego w Prostkach, w...
Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Marcinowie
Uroczyste otwarcie odnowionej świetlicy wiejskiej wraz z terenem...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015