Uczniowie ełckiego „Mechaniaka” praktykowali w Irlandii

Dwudziestu uczniów Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku skorzystało z możliwości wyjazdu do Irlandii i odbycia tam miesięcznych praktyk zawodowych. W swoich firmach ugościli ich lokalni przedsiębiorcy z miejscowości Tralee, położonej w południowo-zachodniej części irlandzkiej wyspy.

 

Wyjazd na praktyki odbył się w ramach projektu „Europejskie umiejętności zawodowe” realizowanego przez Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku, a sfinansowany został ze środków programu Erasmus+. Młodzież wykonywała zadania zgodne z ich kierunkiem kształcenia: technik elektryk, technik mechatronik, technik pojazdów samochodowych.

 

Praktykanci pod okiem swoich irlandzkich tutorów wykonywali skomplikowane i złożone zadania związane z montażem, łączeniem elementów, wyszukiwaniem usterek, programowaniem i sterowaniem urządzeń. Mieli również możliwość programowania i obsługi specjalistycznego sprzętu takiego jak: obrabiarki sterowanej numerycznie, ramienia robota, spawarki laserowej itp. Czas wolny od pracy spędzali aktywnie na pieszych i rowerowych wycieczkach poznając najciekawsze zakątki urokliwego miasteczka.

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Ełku

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Powiat Ełcki Długo wyczekiwany chodnik powstanie w gminie Kalinowo
Minister Infrastruktury zatwierdził program inwestycyjny ,,Budowa...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015