Uczniowie ełckiego „Mechaniaka” zdobywają międzynarodowe kwalifikacje

Grupa 70 uczniów z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku uczestniczy w realizacji drugiego etapu unijnego projektu „Zawodowcy”. W ten sposób zdobywają dodatkowe kompetencje i doświadczenie zawodowe. W szkoleniach i kursach nadających nie tylko krajowe, ale również międzynarodowe uprawnienia uczestniczy młodzież kształcąca się w zawodach: technik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych, technik elektryk oraz technik mechatronik.

 

W tym roku szkolnym uczniowie rozpoczną lub będą kontynuować specjalistyczne szkolenia z zakresu: spawanie metodą MAG, uprawnień SEP do 1 KV i nowoczesnego montowania pakietów elektronicznych z elementami SPACE. Nie zabraknie też okazji do poznania innowacyjnych metod diagnozy i napraw pakietów elektronicznych we współczesnych pojazdach samochodowych. W ramach projektu realizowane są również zajęcia dodatkowe.

 

Pozalekcyjnie młodzi uczestnicy projektu szkolą się z zakresu: diagnostyki komputerowej pojazdów samochodowych,  poznają nowe rozwiązania konstrukcyjne w budowie pojazdów samochodowych, zajmują się projektowaniem i montażem nowoczesnej elektronicznej instalacji rozgłośnieniowej oraz montażem i programowanie nowoczesnego elektronicznego systemu dozorowego technologii IP. Wśród zajęć pozalekcyjnych znalazło się również użytkowanie i programowanie wyświetlacza graficznego LED oraz koło mechatroników.

 

tt

Jedna odpowiedź do “Uczniowie ełckiego „Mechaniaka” zdobywają międzynarodowe kwalifikacje”

  1. Jerzy pisze:

    Co w tym miescie czeka tych chłopców. 1800 brutto. Albo ucieczka za granicę. Panowie uczcie się i uciekajcie. Za granicą dobry spawacz to skarb zarabiający dobra kasę.

Powiat Ełcki Nietypowy Mikołajkowy Autobus Radia 5
Jak co roku Starostwo Powiatowe w Ełku uczestniczyło w akcji...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (5/6)
Przedostatnią inwestycją, która została zrealizowana w bieżącym...
Powiat Ełcki Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego
Konkurs fotograficzny „Rower i ja”. Z obiektywem na rowerze...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (4/6)
Czwartą inwestycją drogową, która została zrealizowana w...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015