Uczniowie ełckiej „Czwórki” konkursowo stanęli do hymnu

Aż 555 uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. W. Szafera w Ełku stanęło w czwartek 4 kwietnia na pierwszej godzinie lekcyjnej do hymnu. „Mazurek Dąbrowskiego” młodzi ełczanie z „Czwórki” odśpiewali w ramach ogólnopolskiego konkursu „Do hymnu”. Przysłuchiwała się im specjalnie do tego celu powołana komisja konkursowa, która w tym czasie odwiedziła właśnie ełcką placówkę.

– Młodzież wykonuje obowiązkowo hymn Polski oraz dwie pieśni patriotyczne wybrane z zaproponowanego zestawu – mówi Ewa Rafałko z komisji konkursowej. – Spośród 300 szkół z całej Polski wyłonimy najlepsze z całego województwa.

Wyłonione w drodze przesłuchań szkoły walczyć będą o miano najlepszej w Polsce. Komisji oceniającej uczniów ełckiej „Czwórki” spodobało się to, że do hymnu stanęli oni w jednolitych, żółtych koszulkach opatrzonych logo szkoły.

– Wyglądało to bardzo spójnie i bardzo rodzinnie – ocenia Ewa Rafałko. – Było przy tym słychać dobrą linię melodyczną, a dyrygentka pracowała nad dbałością o artykulację końcówek poszczególnych słów i elementem forte, czyli ściszenia refrenu. Pojawiły się więc tu znamiona artyzmu.

em

Galeria

4 odpowiedzi na “Uczniowie ełckiej „Czwórki” konkursowo stanęli do hymnu”

 1. Hanna pisze:

  Brawo!!! Przyszly czasy, ze MUSIMY szczegolnie zadbac o nasza kochana ojczyzne. A to jest kamien wegielny.

 2. Zatroskany pisze:

  Ale cienki ten artykuł. Nie ma nawet słowa o dzieciach, które mdlały w wyniku braku dobrej wentylacji. Przecież ta hala sportowa już do niczego się nie nadaje, ludzie tu trzeba bić na alarm. Ale prezydent woli budować mosty, które miast łączyć – jeszcze bardziej podzielą.

 3. Kozak pisze:

  xD

 4. Dawid Pasieka pisze:

  Taaa, uczniowie liczyli tylko, ile idzieci wyjdzie z powodu złego samopoczucia, spodowanego mała ilością tlenu na hali. Na koniec krzyknęli oni: „Nowy rekord – 13”. Porównywali z ilością na próbach. Nie wspominając o dzieciach, które w ogóle zemdlały..

Powiat Ełcki Komunikat dotyczący pracy urzędu
Informujemy, że 8 czerwca (wtorek) w godz. 7.30- 9.00 wejście...
Powiat Ełcki Uczennica ZS nr 5 w Ełku laureatką ogólnopolskiego konkursu
Gabriela Lis, uczennica Technikum nr 5 w Zespole Szkół nr 5 im. K....
Powiat Ełcki Dzień Wolności i Praw Obywatelskich
Dziś, 4 czerwca, mija kolejna rocznica pierwszych po II Wojnie...
Powiat Ełcki Międzynarodowy Dzień Dziecka
Dziś, 1 czerwca, świętujemy Międzynarodowy Dzień...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015