Uczniowie z Alytusa odwiedzili rówieśników z ełckiej „Dwójki”

Studyjną wizytę w Szkole Podstawowej nr 2 im. II Dywizji T. Kościuszki w Ełku złożyły dzieci z zaprzyjaźnionego Alytusa zagościły. Młodzi mieszkańcy naszego litewskiego partnera swoich rówieśników odwiedzili w ramach projektu „Otwarte okno na świat dla dzieci z Ełku i Alytusa”.

 

Grupę 15 uczniów i dwóch nauczycieli z Litwy gościły rodziny uczniów ełckiej „Dwójki”. W trakcie wizyty goście mieli możliwość poznania kultury mieszkańców i zwyczajów panujących w naszym regionie.

 

Pobyt w Ełku był dla gości z Litwy również ciekawą formą warsztatów językowych. Podczas wizyty wzięli oni udział w zajęcia zorganizowanych w pracowniach do nauki języków obcych wyposażonych w nowoczesny sprzęt, dzięki dofinansowaniu unijnemu w ramach tego samego projektu. Nie zabrakło również zajęć m.in. z robotyki, tanecznych, sportowych na ściance wspinaczkowej oraz zajęć z zakresu programowania.

 

mm

Fot.: UM Ełku

6 odpowiedzi na “Uczniowie z Alytusa odwiedzili rówieśników z ełckiej „Dwójki””

 1. Dar pisze:

  Działalność tego miasta to właśnie wycieczki. Pozyskiwanie środków unijnych nie istnieje. Pozyskuje pieniądze na wycieczki. A inwestycje w Suwałkach. Ja tu jestem od myślenia a wy od roboty.

 2. Jarek pisze:

  Pierwsze co trzeba zrobić w tym miescie to przewietrzenie 80% is w urzędze zasiedziałych kierowników. klakierów bo innego nic nie potrafią.

 3. K. W pisze:

  Zaraz ktoś napisze, pozyskali miliony. Pytam więc ile fabryk powstało bo Ełk tego potrzebuje jak czystej wody w jeziorze. Kiedy ten kabaret z oglupianiem ludzi się skończy.

 4. Wad. pisze:

  Bezczelność prezia nie ma granic ogłasza budowę kortów ale zapomniał biedaczek dodać że to zasługa Pana posła Kossakowskiego który to już dawno ogłosił. Tak wygląda 12 lat nie rządów I ciągły lans tego nieudacznika. Który nawet sam kortów nie zorganizuje.

 5. J. M pisze:

  Oczywiście że Pan Poseł pierwszy ogłosił dofinansowanie. Ten wydział ds pozyskiwania powinien być rozwiązany. Była mowa w kampanii że było dużo możliwości pozyskania funduszy na służbę zdrowia. To oni o mostkach myśleli. I bratkach.

 6. J. K pisze:

  Tam tak to działa. Byle jakie dofinansowanie byle lecieć do radia i się pochwalić. Mamy nowy mostek. Jednak cisza o tym że znowu 100 osób wyjechało.

Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015