Uczniowie z „Białego” spotkali się z poetami

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku gościli u siebie członków Koła Ełckich Poetów działającego przy Towarzystwie Miłośników Ełku. Spotkanie było okazją do ponadpokoleniowej wymiany artystycznych doświadczeń.

 

– Młodzież zaprezentowała swoim gościom przygotowany przez siebie spektakl „Trędowaty, bo niekochany” – mówi Małgorzata Ladzińska z ZS nr 2 w Ełku. – Poeci przeczytali swoje wiersze.

 

Swoją twórczość uczniom zaprezentowali: Helena Brodowska, Józef Wajda, Sławomir Stankiewicz i Walentyna Mikuć. Były teksty zarówno  o tematyce świątecznej, jak i bardzo osobiste, przywołujące czasy, miejsca, ludzi i sprawy im bliskie kiedyś i dzisiaj.

 

– To przedświąteczne spotkanie przygotowane przez szkolnych wolontariuszy kolejny raz  przypomniało, że wspólne pasje mogą łączyć pokolenia, że czas wolny może być twórczo spędzony, że można „przeżyć swoje życie” bez komórki i Internetu, ale z innymi o podobnej wrażliwości – dodaje Małgorzata Ladzińska. – Z tego powodu nasi uczniowie chętnie angażują się w wiele projektów: #RazemNaŚwięta, Pola Nadziei, „Przeżyj swoje życie”.

 

tt

Fot. ZS nr 2

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Szczepienia przeciw COVID-19
Szczepienie przeciw COVID-19 zmniejsza ryzyko zachorowania, a w...
Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015