Uczniowie z ełckiej szkoły pojechali do Irlandii

Uczniowie Zespołu Szkół nr 5 w Ełku w ramach projektu „Youth vote for Europe” – Młodzież głosuje na Europę – wyjechali do Irlandii, aby wspólnie z Irlandczykami, Niemcami i Włochami realizować działania projektowe.

 

Już pierwszego dnia młodzież wcieliła się w rolę nauczycieli i wykorzystując metodę „Uczeń uczy ucznia” dzieliła się wiedzą na temat krajów Unii Europejskiej oraz szkół w Europie. Pracując w grupach międzynarodowych uczniowie i nauczyciele przeanalizowali wyniki dwóch ankiet, stworzonych wcześniej przez grupę partnerską w Niemczech. Jedna z ankiet podejmowała tematykę oczekiwań młodzieży wobec Unii Europejskiej, druga skierowana była do polityków, zajmujących się UE. Wyniki ankiet prezentowane były w formie plakatów.

 

Uczniowie Luttrestown Community College, pełniący obowiązki gospodarza wymiany, zapoznali gości z formami wsparcia Irlandii przez Unię Europejską, m.in. w dziedzinie edukacji, środowiska, handlu, transportu, biznesu. Młodzież podczas pracy nad projektem stworzyła również reklamy, aby zmotywować swoich rówieśników do wzięcia udziału w wyborach młodzieżowych do Parlamentu Europejskiego.

 

Gospodarze przygotowali bardzo ciekawy program i podczas tygodniowego spotkania nie zabrakło też dobrej zabawy. Uczestnicy zwiedzili Dublin, malownicze Glendalough, w Filharmonii wysłuchali koncertu uczniów z dublińskich szkół, podczas spotkania z rodzinami goszczącymi podziwiali talenty muzyczne uczniów LCC.

 

Po wakacjach spodziewana jest rewizyta irlandzkich partnerów. Wraz z nimi Ełk odwiedzą Niemcy i Włosi. W progach swojej szkoły uczniowie Zespołu Szkół nr 5 w Ełku powitają ich we wrześniu.

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Ełku

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Szczepienia przeciw COVID-19
Szczepienie przeciw COVID-19 zmniejsza ryzyko zachorowania, a w...
Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015