Uczniowie z ełckiej szkoły pojechali do Irlandii

Uczniowie Zespołu Szkół nr 5 w Ełku w ramach projektu „Youth vote for Europe” – Młodzież głosuje na Europę – wyjechali do Irlandii, aby wspólnie z Irlandczykami, Niemcami i Włochami realizować działania projektowe.

 

Już pierwszego dnia młodzież wcieliła się w rolę nauczycieli i wykorzystując metodę „Uczeń uczy ucznia” dzieliła się wiedzą na temat krajów Unii Europejskiej oraz szkół w Europie. Pracując w grupach międzynarodowych uczniowie i nauczyciele przeanalizowali wyniki dwóch ankiet, stworzonych wcześniej przez grupę partnerską w Niemczech. Jedna z ankiet podejmowała tematykę oczekiwań młodzieży wobec Unii Europejskiej, druga skierowana była do polityków, zajmujących się UE. Wyniki ankiet prezentowane były w formie plakatów.

 

Uczniowie Luttrestown Community College, pełniący obowiązki gospodarza wymiany, zapoznali gości z formami wsparcia Irlandii przez Unię Europejską, m.in. w dziedzinie edukacji, środowiska, handlu, transportu, biznesu. Młodzież podczas pracy nad projektem stworzyła również reklamy, aby zmotywować swoich rówieśników do wzięcia udziału w wyborach młodzieżowych do Parlamentu Europejskiego.

 

Gospodarze przygotowali bardzo ciekawy program i podczas tygodniowego spotkania nie zabrakło też dobrej zabawy. Uczestnicy zwiedzili Dublin, malownicze Glendalough, w Filharmonii wysłuchali koncertu uczniów z dublińskich szkół, podczas spotkania z rodzinami goszczącymi podziwiali talenty muzyczne uczniów LCC.

 

Po wakacjach spodziewana jest rewizyta irlandzkich partnerów. Wraz z nimi Ełk odwiedzą Niemcy i Włosi. W progach swojej szkoły uczniowie Zespołu Szkół nr 5 w Ełku powitają ich we wrześniu.

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Ełku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

− 1 = 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

78 − = 75

Powiat Ełcki Najlepsi uczniowie nagrodzeni
Uroczyste wręczenie stypendiów im. Jana Pawła II odbyło się we...
Powiat Ełcki W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu
Przekazanie odblasków na potrzeby Komendy Powiatowej Policji w Ełku...
Powiat Ełcki Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej
Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się dziś, w...
Powiat Ełcki Nowa siedziba MOS-u
Podopieczni Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Ełku mogą...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015