Ukradł wódkę i napoje z hurtowni. Został zatrzymany, gdy szedł ukryć skradziony towar

Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 19-latkowi, którego zatrzymali wczoraj ełccy policjanci, gdy próbował uciekać z 16-letnim kolegą wzdłuż torów kolejowych z ukradzionym kartonem wódki i zgrzewką napoju. Policjantom powiedział, że ukradł, aby sprzedać i zarobić. 19-latek już usłyszał zarzuty.

Wczoraj w nocy podczas patrolowania ulic miasta policjanci zauważyli dwóch młodych mężczyzn idących wzdłuż torów kolejowych. Uwagę funkcjonariuszy przykuł fakt, że mężczyźni nieśli ze sobą zgrzewkę napojów oraz karton z wódką. Gdy młodzi ludzie zobaczyli oznakowany radiowóz natychmiast zostawili swoje „łupy” i zaczęli uciekać. Po kilku minutach policjanci zatrzymali jednego z nich, uniemożliwiając mu dalszą ucieczkę. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec Ełku.

Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna wszedł w nocy na teren hurtowni i z zaparkowanego tam samochodu dostawczego wyniósł 60 butelek wódki oraz blisko 150 butelek napojów gazowanych o łącznej wartości ponad 2.000 zł. Ze sobą udało mu się wziąć karton z 15 butelkami wódki i zgrzewkę napoju. Pozostałą część ukradzionych rzeczy zostawił w krzakach na terenie hurtowni i pod jednym ze stojących tam pojazdów. Policjanci odzyskali cały towar.

19-latek usłyszał już zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Powiedział policjantom, że sam ukradł wódkę i napoje, ale było mu je trudno i niewygodnie nieść, więc poprosił 16-letniego kolegę o pomoc. Ukradziony towar chciał sprzedać. Teraz ze swojego postępowania będzie tłumaczył się przed sądem. Za kradzieży grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Natomiast 16-letni ełczanin prawdopodobnie odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Ełcka Caritas zaprasza do Parku Solidarności na ciepłą grochówkę: Pokazówka w centrum?

  Przecież wiele osób się wstydzi "tak na widoku" ...

 • Kolejny sprzęt od WOŚP dla ełckiego szpitala: Jola

  Żeby choć był przystojny, a tu ni to ni to. ...

 • Trwa zbiórka mikołajkowych prezentów: Dariusz

  Poroniony pomysł z pluszakami. Mało która zabaw ...

 • Ełczanie składają Polsce życzenia: Niepodległość?!

  Cały czas wchodzimy komuś w tyłek. ...

 • Zbliża się Świąteczna Zbiórka Żywności. Potrzebni są wolontariusze.: Szlachetne dziadowanie

  przez różne organizacje (ich członków) zarabia ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015