Ukradł wózek wypełniony alkoholem, miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie

28-latek ukradł z marketu wypełniony alkoholem wózek. Policjanci zauważyli spacerującego z łupem, zanim jeszcze kradzież została zgłoszona. Plany 28-latka, by ukryć alkohol w domu, nie ziściły się. Policjanci zatrzymali go w policyjnej celi.

 

Policjanci patrolując ulice Ełku późnym popołudniem 23 listopada dostrzegli mężczyznę, który prowadził wózek sklepowy wypełniony butelkami alkoholu. Zainteresowali się tą sytuacją, podejrzewając, że może być to towar z kradzieży. Okazało się, że intuicja ich nie zawiodła.

 

– Mężczyzna nie potrafił sensownie wytłumaczyć, czemu idzie z wózkiem sklepowym po mieście, ani skąd ma alkohol – mówi sierż. szt. Agata Kulikowska de Nałęcz, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. – Policjanci szybko ustalili, że doszło do kradzieży w jednym z marketów, a zdarzenie to nie zostało jeszcze zgłoszone. Wartość skradzionego alkoholu i wózka została wyceniona na prawie 2500 złotych. 28-latek został przez policjantów zatrzymany. Okazało się, że był nietrzeźwy. Miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

 

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. Przyznał, że liczył na to, że uda mu się zaciągnąć wózek z alkoholem do domu, ale policjanci pokrzyżowali mu jego plany. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Fot.: KPP Ełk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

41 − 33 =

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

99 − = 95

Powiat Ełcki Z karpiem za pan brat
Julia Ślużyńska i Marek Romanowski z Zespołu Szkół nr 6 w Ełku...
Powiat Ełcki ,,Moja działalność gospodarcza”
Nabór formularzy rekrutacyjnych, w ramach projektu „Moja...
Powiat Ełcki Nowa jakość kształcenia zawodowego
Zakończyła się przebudowa hali warsztatowej Centrum Kształcenia...
Powiat Ełcki Tu jest jak w bajce – powiat ełcki okiem blogerów
Starostwo Powiatowe w Ełku zaprosiło znanych blogerów – Kasię i...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015