Ułatwienia na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Ełcki Park Naukowo – Technologiczny przypomina o pakiecie ułatwień dla przedsiębiorców oraz osób rozpoczynających działalność. To pakiet zaproponowany przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, w skład którego wchodzą: działalność nierejestrowa oraz ulga na start.

 

Działalność nierejestrowa to drobna działalność zarobkowa, którą można prowadzić w sposób wolny, czyli bez konieczności wpisu w CEIDG oraz opłacania składek ZUS. Z tego rozwiązania mogą skorzystać m.in. firmy rozpoczynające swoją działalność i osoby, których działalność ma charakter dorywczy lub okazjonalny.

 

To propozycja skierowana również do osób fizycznych, których przychody z działalności nie przekroczą w żadnym miesiącu 50 % kwoty minimalnego wynagrodzenia, a te w 2019 roku wynosiło 2250 zł. Rozwiązanie dostępne jest osobom, które nie prowadziły wcześniej działalności albo prowadziły ją, ale przed 30 kwietnia 2017 roku firma została wykreślona z ewidencji przedsiębiorców i od tego momentu nie rejestrowały jej ponownie

 

Ulga na start To rozwiązanie dla początkujących przedsiębiorców, którzy zarejestrowali swoją działalność. Przez pierwsze 6 miesięcy mogą skorzystać oni ze zwolnienia ze składek na ubezpieczenie społeczne, czyli emerytalne, rentowe oraz wypadkowe. Po pełnych 6 miesiącach kalendarzowych, podobnie jak dotychczas, przedsiębiorcy przysługuje 2-letni okres obniżonych składek.

Jedna odpowiedź do “Ułatwienia na rozpoczęcie działalności gospodarczej”

  1. Przedsiebiorca pisze:

    Czy ten park i nim rządzący pojma czemu mają służyć. Te informacje powinien udzielać U. Miasta. Żeby pokazać że coś tam się dzieje wystosowuja co chwila komunikat. Gdzie są inwestorzy gdzie nowe technologie.

Powiat Ełcki Volkswagen Grup Polska z ogromną karą
Ponad 120 milionów złotych kary nałożył Urząd Ochrony...
Powiat Ełcki Mali kolędnicy odwiedzili starostwo
Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia władze powiatu oraz...
Powiat Ełcki Młodzież ratuje życie
Szkolny Klub Ratownika „Cor” zorganizował Międzyszkolny Konkurs...
Powiat Ełcki ,,Cooltura Słowa”
,,Cooltura Słowa” to hasło tegorocznej kampanii ,,Przemocy STOP....
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015