„UMIEM PŁYWAĆ” – X etap projektu nauki pływania

Gmina Ełk przy współudziale Gminnego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe i Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu rozpoczyna realizację X etapu projektu nauki pływania pn. „Umiem Pływać“.

 

 

– Projekt będzie realizowany w ramach zadania „Promowanie i wspieranie rozwoju sportu dla wszystkich” i działania „Wspieranie przedsięwzięć w zakresie upowszechniania sportu dzieci i młodzieży” – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk, który objął patronat nad realizacją projektu.

 

Program Powszechnej Nauki Pływania jest propozycją Ministerstwa Sportu i Turystyki, adresowaną do uczniów klas I, II, III, IV szkół podstawowych. Głównym celem programu jest nabycie przez dzieci umiejętności w zakresie pływania, a także dotarcie i objęcie programem uczniów zamieszkałych w miejscowościach, w których nie ma krytej pływalni, a także wyrównanie szans dzieci, niezależnie od statusu materialnego rodziców oraz pełniejsze wykorzystanie infrastruktury sportowej.

 

W projekcie będzie uczestniczyło ogółem 200 uczniów ze szkół z terenu Gminy Ełk. Zajęcia będą odbywały od 13 października do 10 grudnia 2018 r. pod opieką trenerów i instruktorów pływania po zajęciach szkolnych, w terminach ustalonych z dyrektorem szkoły, oraz w dni wolne od nauki – soboty i niedziele.. Udział w zajęciach jest bezpłatny, organizatorzy zabezpieczą kadrę trenerską, wstęp na basen, dowóz dzieci na zajęcia i odwożenie do miejsca zamieszkania. Wszelkich informacji na temat zajęć udziela Tomasz Bartnik pod numerem telefonu 876194534 lub 508863211.

2 odpowiedzi na “„UMIEM PŁYWAĆ” – X etap projektu nauki pływania”

  1. Marriu pisze:

    A ja mieszkam w Ełku i muszę sam dowozić i za to płacić…

  2. Mamuśka pisze:

    Dokładnie tak. Bo niby co dzieci z miasta jakieś inne ? W tych czasach mieszkający we wsi mają się lepiej jak Ci z miasta.

Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (2/6)
Dziś prezentujemy drugą inwestycję drogową, która została...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (1/6)
Ponad 13 milionów złotych kosztowało 6 głównych inwestycji...
Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015