Umowa o dofinansowanie podpisana. Będzie remont drogi.

Kolejna droga w powiecie ełckim już niebawem doczeka się remontu. Inwestycję w połowie dofinansuje rządowy Fundusz Dróg Samorządowych. Drugą część pokryją wspólnie z własnych budżetów: powiat ełcki – blisko 1,4 mln zł oraz gmina Ełk – ok. 530 tys. zł. Plany dotyczą odcinka drogi Orłowo – Wronki – Połom – Straduny przez Sajzy.

 

W ramach przedsięwzięcia zaplanowano poszerzenie jezdni i wykonanie nowej nawierzchni o szerokości 5,5 m na długości ponad 2 km. Ponadto wykonane zostaną m.in. żwirowe pobocza, zatoki autobusowe, zamontowane zostaną bariery ochronne, wymienione będzie oznakowanie pionowe. Dodatkowo nowe przejścia dla pieszych powstałe na tym odcinku zostaną doświetlone specjalistycznymi latarniami, a także na odcinku 1,7 km zamontowane będzie oświetlenie uliczne.

 

Całkowita wartość planowanego zadania do realizacji wynosi około 3 mln. 800 tys. zł. Umowę o dofinansowanie starosta ełcki Marek Chojnowski podpisał już z wojewodą warmińsko-mazurskim Arturem Chojeckim. Zakończenie przebudowy drogi planowane jest na wrzesień.

 

tt
Fot.: Starostwo Powiatowe w Ełku

12 odpowiedzi na “Umowa o dofinansowanie podpisana. Będzie remont drogi.”

 1. Marriu pisze:

  A nie lepiej zrobić 50 cm asfaltowego pobocza dla rowerów i pieszych?!

 2. Wyborca pisze:

  Wy nie róbcie pisuary kabaretu. Róbcie drogi a my je zobaczymy jak na nie wjedziemy. Od 4 lat robią konferencje i podpisują nikt nie wie co a drogi były i są dziurawe. Kossakowskiemu już te spracowane łapy bolą od tych podpisów. Skrzynie targa i jeszcze umowy podpisuje. 16tka miała wg niego być oddana w 2019 roku. Cudaki pisowskie.

 3. Joanna. Elk pisze:

  Ustawili się do zdjęcia trzymają obrazki i się cieszą. Czym wy tu się chwalicie. Przecież to wasz obowiązek budować drogi albo odejdźcie. Przyjdą inni i wybudują bez cyrku i kampanii wyborczej.

 4. ligiusz pisze:

  Lepszy PIS który dba o Polską B, niż 8 lat rządów którzy mówili: „Ch*j z tą Polską B”, „Polska istnieje tylko teoretycznie”. Ludzie jak barany dają się nabrać tym którzy już mieli swoje 8 lat.

 5. tutejszy pisze:

  Albo Ci Jarek z Karskim obsrane majtki nałożyli na głowę albo naprawdę nie masz pojęcia o tym co piszesz.Dookoła tablice z napisem „dofinansowano z funduszu UE”!Pamiętasz budowę dróg pod nazwą SCHETYNÓWKI.Pełno takich w powiecie ełckim. A obwodnice Ełku, Olecka i Gołdapi. Zobaczysz jak poprzez zachowanie PiS dostaniemy budżet z UE

 6. Wanda pisze:

  Pisiorom strach przed porażką rozum odbiera. Już nie wiedzą co wymyślić byle parę głosów zdobyć. Wyborcy już te sztuczki znają.Nie damy się na tę kiełbache nabrać. Co chwila afrea w wykonaniu pisiorow. Pan łempaty wyszedł na pierwszy plan. Skoro się jest w porządku to po co z żoną się majątkiem dzielić. A małżonka jaka rozrzutna może oddać byle jej inflację naliczyc. Takiego cyrku nigdy nie bylo.

 7. Janka. Konieczki. pisze:

  Ligus cz jak ci tam. Ty do końca życia będziesz pisal bzdury 4 lata rządzi pisuarki kabaret. I za wszystko odpowiada. Za drogi też. Zostaw w spokoju tych co rządzili możesz równie dobrze wyzywać Gierka że nie wybudował autostrad.

 8. Nara pisze:

  Zmasowany atak… By było jak było

 9. WiechoR pisze:

  Oczywiście droga przy której mieszka pan Wielgat, badziewie kiedy wreszcie CBŚ zajmie się inwestycjami pod domami „włodarzy”.

 10. Wyborca pisze:

  Liguś, PiS przebił wszystkich kłamstwem pinokia. Afera za aferą nam się to należało, a niepełnosprawnym to się nie należy. Liguś ty. Może posiedz trochę i pomyśl. Miała być dobra zmiana a jest zmiana złodziei. Przebiliscie wszystkich jedna sprawą. Srebrną za 1mld350 mln złotych polskich. Biedny prezes z łupieżem na plecach powykrecanych butach i przetartym garniturze buduje dwa wieżowce jedne z najwyższych w Europie. Nie dziwimy się że nie chce spojrzeć niepelnosprawnym prosto w oczy. Zabrakło biedakowi 500 zł by dać ludziom skazanym na wózek do końca życia. Liguś dlatego wyborcy wam podziękuję odpowiednio.

 11. Jaroslaw pisze:

  Głosuje na Annę Wojciechowską. 13 lat praktyki w prawie unijnym. 100 mln zł pozyskanych funduszy Unijnych.

 12. Wyborca pisze:

  Pisiory wyprowadza nas z Unii. Flaga Unii to dla nich szmata. Głosujemy na Bezpartyjną Annę Wojciechowską popieraną przez Koalicję Europejską

Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Powiat Ełcki Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Szanowni Państwo, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych,...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015