Umowa o dofinansowanie podpisana. Będzie remont drogi.

Kolejna droga w powiecie ełckim już niebawem doczeka się remontu. Inwestycję w połowie dofinansuje rządowy Fundusz Dróg Samorządowych. Drugą część pokryją wspólnie z własnych budżetów: powiat ełcki – blisko 1,4 mln zł oraz gmina Ełk – ok. 530 tys. zł. Plany dotyczą odcinka drogi Orłowo – Wronki – Połom – Straduny przez Sajzy.

 

W ramach przedsięwzięcia zaplanowano poszerzenie jezdni i wykonanie nowej nawierzchni o szerokości 5,5 m na długości ponad 2 km. Ponadto wykonane zostaną m.in. żwirowe pobocza, zatoki autobusowe, zamontowane zostaną bariery ochronne, wymienione będzie oznakowanie pionowe. Dodatkowo nowe przejścia dla pieszych powstałe na tym odcinku zostaną doświetlone specjalistycznymi latarniami, a także na odcinku 1,7 km zamontowane będzie oświetlenie uliczne.

 

Całkowita wartość planowanego zadania do realizacji wynosi około 3 mln. 800 tys. zł. Umowę o dofinansowanie starosta ełcki Marek Chojnowski podpisał już z wojewodą warmińsko-mazurskim Arturem Chojeckim. Zakończenie przebudowy drogi planowane jest na wrzesień.

 

tt
Fot.: Starostwo Powiatowe w Ełku

12 odpowiedzi na “Umowa o dofinansowanie podpisana. Będzie remont drogi.”

 1. Marriu pisze:

  A nie lepiej zrobić 50 cm asfaltowego pobocza dla rowerów i pieszych?!

 2. Wyborca pisze:

  Wy nie róbcie pisuary kabaretu. Róbcie drogi a my je zobaczymy jak na nie wjedziemy. Od 4 lat robią konferencje i podpisują nikt nie wie co a drogi były i są dziurawe. Kossakowskiemu już te spracowane łapy bolą od tych podpisów. Skrzynie targa i jeszcze umowy podpisuje. 16tka miała wg niego być oddana w 2019 roku. Cudaki pisowskie.

 3. Joanna. Elk pisze:

  Ustawili się do zdjęcia trzymają obrazki i się cieszą. Czym wy tu się chwalicie. Przecież to wasz obowiązek budować drogi albo odejdźcie. Przyjdą inni i wybudują bez cyrku i kampanii wyborczej.

 4. ligiusz pisze:

  Lepszy PIS który dba o Polską B, niż 8 lat rządów którzy mówili: „Ch*j z tą Polską B”, „Polska istnieje tylko teoretycznie”. Ludzie jak barany dają się nabrać tym którzy już mieli swoje 8 lat.

 5. tutejszy pisze:

  Albo Ci Jarek z Karskim obsrane majtki nałożyli na głowę albo naprawdę nie masz pojęcia o tym co piszesz.Dookoła tablice z napisem „dofinansowano z funduszu UE”!Pamiętasz budowę dróg pod nazwą SCHETYNÓWKI.Pełno takich w powiecie ełckim. A obwodnice Ełku, Olecka i Gołdapi. Zobaczysz jak poprzez zachowanie PiS dostaniemy budżet z UE

 6. Wanda pisze:

  Pisiorom strach przed porażką rozum odbiera. Już nie wiedzą co wymyślić byle parę głosów zdobyć. Wyborcy już te sztuczki znają.Nie damy się na tę kiełbache nabrać. Co chwila afrea w wykonaniu pisiorow. Pan łempaty wyszedł na pierwszy plan. Skoro się jest w porządku to po co z żoną się majątkiem dzielić. A małżonka jaka rozrzutna może oddać byle jej inflację naliczyc. Takiego cyrku nigdy nie bylo.

 7. Janka. Konieczki. pisze:

  Ligus cz jak ci tam. Ty do końca życia będziesz pisal bzdury 4 lata rządzi pisuarki kabaret. I za wszystko odpowiada. Za drogi też. Zostaw w spokoju tych co rządzili możesz równie dobrze wyzywać Gierka że nie wybudował autostrad.

 8. Nara pisze:

  Zmasowany atak… By było jak było

 9. WiechoR pisze:

  Oczywiście droga przy której mieszka pan Wielgat, badziewie kiedy wreszcie CBŚ zajmie się inwestycjami pod domami „włodarzy”.

 10. Wyborca pisze:

  Liguś, PiS przebił wszystkich kłamstwem pinokia. Afera za aferą nam się to należało, a niepełnosprawnym to się nie należy. Liguś ty. Może posiedz trochę i pomyśl. Miała być dobra zmiana a jest zmiana złodziei. Przebiliscie wszystkich jedna sprawą. Srebrną za 1mld350 mln złotych polskich. Biedny prezes z łupieżem na plecach powykrecanych butach i przetartym garniturze buduje dwa wieżowce jedne z najwyższych w Europie. Nie dziwimy się że nie chce spojrzeć niepelnosprawnym prosto w oczy. Zabrakło biedakowi 500 zł by dać ludziom skazanym na wózek do końca życia. Liguś dlatego wyborcy wam podziękuję odpowiednio.

 11. Jaroslaw pisze:

  Głosuje na Annę Wojciechowską. 13 lat praktyki w prawie unijnym. 100 mln zł pozyskanych funduszy Unijnych.

 12. Wyborca pisze:

  Pisiory wyprowadza nas z Unii. Flaga Unii to dla nich szmata. Głosujemy na Bezpartyjną Annę Wojciechowską popieraną przez Koalicję Europejską

Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Powiat Ełcki Długo wyczekiwany chodnik powstanie w gminie Kalinowo
Minister Infrastruktury zatwierdził program inwestycyjny ,,Budowa...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015