Uwaga na oszustów! Ełczanka straciła tysiąc złotych.

Przestępcy włamują się na konta portali społecznościowych, podszywają pod znajomych i proszą o pieniądze. Kolejna ofiara takiego procederu zgłosiła się do policjantów w Ełku. Tym razem prośba podyktowana była rzekomym zablokowaniem pieniędzy w banku.

 

– Apelujemy o rozwagę przy przelewaniu pieniędzy na konta czy podawaniu swoich kodów Blik, nawet jeśli osoba podaje się za znajomą, czy członka rodzin – mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. – Zawsze zadzwońmy do takiej osoby.

 

– Do policjantów wpłynęło zgłoszenie od kobiety, która za pomocą komunikatora dostała prośbę o pożyczkę od cioci – mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz. – Prośba miała być wynikiem tego, że bank zablokował cioci pieniądze na koncie. Kobieta chciała pomóc i przelała na podane konto bankowe 1000 złotych. Dopiero później zadzwoniła do cioci, która poinformowała, że ktoś włamał się na jej konto na portalu społecznościowym i w jej imieniu wysyła informacje z prośbą o pieniądze.

 

Policja radzi:

Jeśli dostaniemy taką informację upewnijmy się, że to rzeczywiście nasz znajomy prosi o pożyczkę. Przed przekazaniem jakichkolwiek pieniędzy zawsze zadzwońmy do niego. Prośby oszustów są bardzo różne. Przestępcy wykorzystują także różne aktualne zagrożenia i manipulują rozmową w taki sposób, by wywrzeć presję czasową, a jednocześnie wzbudzić współczucie i chęć niesienia pomocy.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Przedłużenie terminu składania wniosków
W związku z pandemią koronawirusa Starostwo Powiatowe w Ełku...
Powiat Ełcki „Ekonomiak” wśród najlepszych w kraju
Uczniowie Zespołu Szkół nr 5 im. Karola Brzostowskiego w Ełku...
Powiat Ełcki O ełckiej oświacie z Ministrem Edukacji Narodowej
Szef resortu edukacji Dariusz Piontkowski spotkał się w Zespole...
Powiat Ełcki Internetowe spotkania Działaj Lokalnie
Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA zaprasza na internetowe...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015