Uwaga na oszustów! Ełczanka straciła tysiąc złotych.

Przestępcy włamują się na konta portali społecznościowych, podszywają pod znajomych i proszą o pieniądze. Kolejna ofiara takiego procederu zgłosiła się do policjantów w Ełku. Tym razem prośba podyktowana była rzekomym zablokowaniem pieniędzy w banku.

 

– Apelujemy o rozwagę przy przelewaniu pieniędzy na konta czy podawaniu swoich kodów Blik, nawet jeśli osoba podaje się za znajomą, czy członka rodzin – mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. – Zawsze zadzwońmy do takiej osoby.

 

– Do policjantów wpłynęło zgłoszenie od kobiety, która za pomocą komunikatora dostała prośbę o pożyczkę od cioci – mówi st. sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz. – Prośba miała być wynikiem tego, że bank zablokował cioci pieniądze na koncie. Kobieta chciała pomóc i przelała na podane konto bankowe 1000 złotych. Dopiero później zadzwoniła do cioci, która poinformowała, że ktoś włamał się na jej konto na portalu społecznościowym i w jej imieniu wysyła informacje z prośbą o pieniądze.

 

Policja radzi:

Jeśli dostaniemy taką informację upewnijmy się, że to rzeczywiście nasz znajomy prosi o pożyczkę. Przed przekazaniem jakichkolwiek pieniędzy zawsze zadzwońmy do niego. Prośby oszustów są bardzo różne. Przestępcy wykorzystują także różne aktualne zagrożenia i manipulują rozmową w taki sposób, by wywrzeć presję czasową, a jednocześnie wzbudzić współczucie i chęć niesienia pomocy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

− 3 = 3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

8 + 2 =

Powiat Ełcki Nagroda „Ełcki Bocian” 2020
Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania kandydatów do...
Powiat Ełcki „Miejsca spotkań w każdej gminie powiatu ełckiego”
Zarząd Powiatu Ełckiego ogłasza nabór do konkursu pn. „Miejsca...
Powiat Ełcki Zwrot pieniędzy za wycieczkę kupioną w biurze podróży
UOKiK przypomina, że w przypadku nadzwyczajnych okoliczności...
Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015