Uwaga na oszustów! Telefonicznie próbują podszywać się pod pracowników banku!

Ostrzegamy przed telefonami od nieznanych osób, które podają się za pracowników banku i nakłaniają do zainstalowania aplikacji na naszych urządzeniach – mówi sierż. szt. Agata Kulikowska de Nałęcz, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. – W rzeczywistości oszuści uzyskują zdalny dostęp do naszego urządzenia, co może skutkować niekontrolowaną utratą pieniędzy z naszego konta.

 

Do kobiety z powiatu ełckiego zadzwoniła osoba podająca się za pracownika jej banku. Właścicielka konta została poproszona o zainstalowanie aplikacji na swoim urządzeniu. Na szczęście kobieta zachowała czujność. Prośba ta wydała jej się podejrzana i wzbudziła jej wątpliwości, więc nic nie instalowała i zakończyła rozmowę.

 

– Mówimy o tym przypadku ku przestrodze i ostrzegamy przed telefonami od nieznanych osób, które podają się za pracowników banku – mówi Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. – Osoby te powołują się na względy bezpieczeństwa i nakłaniają do zainstalowania aplikacji na naszych urządzeniach. Proszą także o podanie różnych poufnych danych. W rzeczywistości oszuści zdobywają w ten sposób zdalny dostęp do naszego urządzenia i dane do logowania do bankowości elektronicznej. Tak wyłudzone informacje mogą być użyte do wykonania przelewu z naszego konta. Zachowujmy najwyższe środki ostrożności i dbajmy o nasze oszczędności!

 

Jak się chronić?
• Gdy odbierzemy telefon od osoby podającej się za pracownika banku nie instalujmy żadnych programów na jej życzenie.
• W sytuacjach nietypowych i podejrzanych najlepiej rozłączyć się i zadzwonić na infolinię swojego banku lub sprawdzić to osobiście w siedzibie placówki.
• Pamiętajmy, że oszuści są bezwzględni i wykorzystują wszystkie preteksty, aby wyłudzić pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

+ 88 = 90

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

+ 37 = 43

Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (2/6)
Dziś prezentujemy drugą inwestycję drogową, która została...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (1/6)
Ponad 13 milionów złotych kosztowało 6 głównych inwestycji...
Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015