Uwaga na oszustów w sieci!

Mieszkanka Ełku, sprzedając na portalu aukcyjnym odzież, podała numer swojej karty, żeby kupujący mógł wpłacić pieniądze. Niestety okazało się, że nikt jej pieniędzy nie wpłacił, a wręcz przeciwnie – z jej konta zniknęło ponad 460 złotych.

Kobieta zamieściła w Internecie ogłoszenie o sprzedaży swojej odzieży. Za pomocą komunikatora skontaktował się z nią potencjalny kupiec. Poprosił, aby sprzedająca kliknęła w wysłany przez niego link. Musiała tam podać dane swojej karty płatniczej, bo kupujący twierdził, że przeleje jej pieniądze na rachunek.

– Przekonywał ją, że taki sposób jest szybki i bezpieczny – mówi sierż. szt. Agata Kulikowska de Nałęcz, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. – Niestety okazało się to nieprawdą. W rezultacie nie otrzymała żadnych pieniędzy, tylko została oszukana i z jej konta zniknęło ponad 460 złotych. Kobieta szybko zorientowała się, że padła ofiarą oszusta i zablokowała w banku swój rachunek. Gdyby tego nie zrobiła, mogłaby stracić znacznie więcej, bo oszuści próbowali dokonać kolejnych przelewów.

Pamiętajmy, żeby nie podawać numerów naszych kart bankowych, loginów, haseł, peselu czy numerów dokumentów. Przekazanie tych danych nieznanym osobom może skutkować utratą pieniędzy.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Powiat Ełcki Długo wyczekiwany chodnik powstanie w gminie Kalinowo
Minister Infrastruktury zatwierdził program inwestycyjny ,,Budowa...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015