Uwaga! Niebezpieczne wiadomości SMS!

Uwaga na SMS-y od oszustów z prośbą o dopłatę lub opłatę. Chwila nieuwagi i można stracić pieniądze. Urząd Miasta Ełku nie wysyła takich SMS.

 

Do Urzędu Miasta zadzwoniła osoba, która otrzymała SMS-a o nieuregulowanej spłacie zadłużenia komorniczego, którego nadawcą jest e-Urząd. Zgodnie z treścią wiadomości nieuregulowanie zadłużenia w kwocie 3,74 zł w podanym terminie skutkować będzie skierowaniem sprawy do sądu.

Urząd Miasta Ełku informuje, że nie wzywa do spłaty zadłużenia za pośrednictwem poczty elektronicznej, wiadomości SMS czy też kanałów w mediach społecznościowych. W związku z sygnałami o próbach takiego wyłudzania informacji lub płatności – apelujemy: uważajmy na oszustów. Mieszkańcy o zadłużeniu są informowani telefonicznie i pisemnie.

Internetowi oszuści coraz chętniej wysyłają wiadomości SMS na nasze telefony z prośbą o dopłatę niedużej kwoty. Oszuści podszywają się pod różne firmy – e-Urząd, Urząd Skarbowy, firmy kurierskie, banki lub windykatorów.

 

Zgodnie z zaleceniami Banków. Należy uważać na wiadomości SMS pochodzące od różnych nadawców, które zawierają link do dokonania płatności.

W treści SMS może pojawić się prośba o dopłatę niewielkiej kwoty lub kliknięcie w link, co  może narazić Państwa na wyłudzenie loginu i hasła do bankowości lub haseł służących do autoryzacji transakcji.

 

 

Pamiętaj o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

Nie klikaj w linki przesyłane w wiadomościach SMS – w ten sposób możesz zostać przekierowany do strony wyłudzającej dane do logowania.

Wpisuj ręcznie adres logowania do bankowości – użytkownik nie powinien podawać danych uwierzytelniających go, dopóki nie ma pewności co do tego, że odwołuje się do zaufanego serwisu Banku.

Autoryzuj hasłem SMS tylko te transakcje, które chciałeś wykonać– zawsze uważnie czytaj treść wiadomości. Sprawdź kwotę i numer konta odbiorcy.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (2/6)
Dziś prezentujemy drugą inwestycję drogową, która została...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (1/6)
Ponad 13 milionów złotych kosztowało 6 głównych inwestycji...
Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015