Vader i Luis odwiedzają uczniów i przedszkolaków
Foto Galeria

Nietypowi goście odwiedzili dzieci ze szkół w Prostkach, Rożyńsku Wielkim i Wiśniowie Ełckim oraz Przedszkola „Mali Odkrywcy” w Ełku. Vader i Luis – to policyjne psy, które zaprezentowały się uczniom pod opieką swoich przewodników.

 

– To doskonała okazja do rozmów na temat szanowania zwierząt i zasad bezpieczeństwa podczas kontaktu z obcym psem – mówi nadkom. Agata Jonik z Komendy Powiatowej Policji w Ełku. – Ważne jest, żeby dzieci wiedziały, jakich zachowań psy nie lubią i czego nie robić, by ich nie prowokować.

 

Z myślą o uczniach i przedszkolakach, którzy mogą na swojej drodze spotkać agresywne zwierzę, dzielnicowi we współpracy z pedagogami w Prostkach i w Rożyńsku Wielkim zorganizowali spotkania z przewodnikami i psami służbowymi. Mł. asp. Daniel Buraczewski i sierż. sztab. Przemysław Gryziak (przewodnicy psów) opowiadali dzieciom, jak należy się zachować w kontakcie z psem. Dzieci dowiedziały się o konieczności szacunku i opieki nad zwierzętami, ale także o niewłaściwych zachowaniach, taki jak drażnienie psa czy przesadna ufność.

 

– Głównym celem takich spotkań jest jednak poznanie zasad właściwego zachowania się w kontaktach z agresywnymi psami – mówi nadkom. Agata Jonik. – Dzieci poznały bezpieczną postawę „żółwia”, którą należy przyjąć w razie ataku zwierzęcia. Przewodnicy opowiedzieli również o specyfice pracy policyjnych psów – o ich szkoleniu, pracy i codziennej pielęgnacji. Dzieci były niezwykle podekscytowane wizytą tak niecodziennych gości i aktywnie włączały się w prowadzone zajęcia.

 

Fot.: KPP Ełk

Galeria

Możliwość komentowania została wyłączona.

Powiat Ełcki Z karpiem za pan brat
Julia Ślużyńska i Marek Romanowski z Zespołu Szkół nr 6 w Ełku...
Powiat Ełcki ,,Moja działalność gospodarcza”
Nabór formularzy rekrutacyjnych, w ramach projektu „Moja...
Powiat Ełcki Nowa jakość kształcenia zawodowego
Zakończyła się przebudowa hali warsztatowej Centrum Kształcenia...
Powiat Ełcki Tu jest jak w bajce – powiat ełcki okiem blogerów
Starostwo Powiatowe w Ełku zaprosiło znanych blogerów – Kasię i...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015