W Ełku na godzinę zgasną światła

Dzisiaj na godzinę w Ełku zgasną podświetlenia wybranych budynków i obiektów. Miasto włącza się w symboliczny protest polskich samorządów przeciwko działaniom rządu, wskutek których m.in. ograniczane są dochody gmin.

 

Pomiędzy godziną 17.00 i 18.00 w Ełku zgasną podświetlenia wybranych budynków i obiektów. Będzie to m.in. budynek ratusza, obiekty kultury czy mosty na jeziorze i rzece. Wygaszenie podświetlenia nie wpłynie jednak na poziom bezpieczeństwa mieszkańców.

 

Symboliczny protest skierowany jest przeciwko działaniom rządu, m.in. związanych z blokowaniem środków unijnych, dzięki którym mniejsze, średnie i duże miasta, a także wsie mogą się rozwijać. To również próba zwrócenia uwagi na sytuację, w jakiej znalazły się samorządy. Budżety miast i gmin obciążane są coraz to nowymi obowiązkami, natomiast dotacje i ulgi, które otrzymują nie rekompensują wydatków, które ponoszą. Polscy samorządowcy oczekują pomocy i wsparcia, m.in. zwiększenia udziału dochodów w podatku PIT. Nie ma obecnie tarczy, z której mogliby skorzystać. I o to aktualnie zabiegają.

 

źródło.www.elk.pl

 

Jedna odpowiedź do “W Ełku na godzinę zgasną światła”

  1. Ania pisze:

    Niech zgaszą na same to znajda oszczędności i ludzi nie będą musieli zwalniać.

Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Powiat Ełcki Długo wyczekiwany chodnik powstanie w gminie Kalinowo
Minister Infrastruktury zatwierdził program inwestycyjny ,,Budowa...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015