W Ełku osobom niepełnosprawnym pomaga osobisty asystent

Jeszcze przez kilka najbliższych tygodni osoby niepełnosprawne z Ełku mogą skorzystać ze wsparcia ich osobistego asystenta. Pomoc adresowana jest do osób posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, w ramach realizowanego do końca roku programu „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej”.

 

Celem programu jest wsparcie pełnoletnich osób niepełnosprawnych, posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Łącznie planuje się objąć wsparciem 36 osób z Ełku. Świadczone usługi pozwolą ograniczyć skutki niepełnosprawności, umożliwić aktywność sposób niepełnosprawnych, a także przeciwdziałać dyskryminacji ze względu na niepełnosprawność oraz wykluczeniu społecznemu osób niepełnoprawnych.

 

Program „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej” będzie realizowany w Ełku do końca 2020 roku. Jest finansowany w ramach Funduszu Solidarnościowego, a na jego realizację pozyskano ok. 207 tys. zł. Koordynatorem programu jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ełku, a usługi asystenta realizowane są we współpracy z organizacją pozarządową Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej im św. Łazarza w Ełku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

+ 41 = 46

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

91 − 89 =

Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (2/6)
Dziś prezentujemy drugą inwestycję drogową, która została...
Powiat Ełcki Dzieje się na drogach powiatu ełckiego (1/6)
Ponad 13 milionów złotych kosztowało 6 głównych inwestycji...
Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015