W Ełku zakończyła się kampania „Biała Wstążka”

Konferencja zorganizowana pod hasłem „Stop przemocy wobec kobiet” zakończyła ełcką kampanię „Biała wstążka”. Uczniowie, którzy w swoich szkołach stworzyli najlepsze kąciki prawne „Podaj rękę – nie podstawiaj nogi” odebrali nagrody, a uczestnicy poniedziałkowego (10 grudnia) spotkania wysłuchali m.in. prelekcje przygotowanej i wygłoszonej przez Jacka Dolińskiego. W Ełku kampania „Biała wstążka” realizowana była od 25 listopada do 10 grudnia pod patronatem Prezydenta Miasta Ełku Tomasza Andrukiewicza.

 

Tematyka spotkania, które było ostatnim zorganizowanym w ramach ełckiej kampanii „Biała wstążka”, odnosiła się do zagadnień z zakresu zwiększenia wiedzy dotyczącej zjawiska przemocy w rodzinie. Uczestnicy konferencji dowiedzieli się, jak przeciwdziałać przemocy w rodzinie oraz w jaki sposób można zapobiec zagrożeniom z niej wynikających. Psycholog policyjny i konsultant negocjatorów policyjnych oraz wykładowca m.in. psychologii sądowej Jacek Doliński opowiedział o cenie przemocy w związkach oraz konsekwencjach u osób doświadczających przemocy i osób ją stosujących. Główną nagrodę w konkursie na kącik prany otrzymała Szkoła Podstawowa nr 6.

 

Kampania „Biała Wstążka” to największa na świecie, prowadzona w ponad 55 krajach świata, międzynarodowa kampania skierowana do mężczyzn. Jej celem jest walka z przemocą wobec kobiet. Kampania organizowana jest od kilku lat z inicjatywy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ełku, przy współpracy z Wydziałem Polityki Społecznej Urzędu Miasta Ełku.  Tegoroczna edycja dofinansowana została przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. W ramach kampanii zorganizowano m.in.: indywidualne konsultacje z psychologiem, Grupę Wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy w rodzinie lub zagrożonych przemocą w rodzinie oraz równoległe zajęcia plastyczno-muzyczne dla dzieci i indywidualne konsultacje z radcą prawnym. Nie zabrakło też zajęć choreoterapii, terapii tańcem i ruchem z elementami samoobrony dla kobiet oraz indywidualnych konsultacji z psychologiem – traumatologiem.

 

mm

Jedna odpowiedź do “W Ełku zakończyła się kampania „Biała Wstążka””

  1. Nauczyciel pisze:

    Patrzę na te wspaniałe dziewczyny i szkoda ze niebawem 90% z ich wyjedzie z tego inwestycyjnego pustkowia. Ale gdybym miał radzić dziewczyny uciekaj ie tak szybko jak tylko możecie. Tu nie ma przyszłości. Tu biskup, prezio i kliku kolesi.

Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Powiat Ełcki Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Szanowni Państwo, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych,...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015