Ełk, ( od do )
wiatr: , wilgotność:
W kinie ECK październikowej nudy nie będzie

Festiwal Filmowy „Patrz Więcej”, Europejski dzień kina artystycznego, Festiwal Filmowy Kino Dzieci i Edukacja Filmowa – druga połowa października upłynie nam pod znakiem propozycji przygotowanych przez kino w Ełckim Centrum Kultury.

 

– Zapraszamy na Festiwal Filmowy „Patrz Więcej”, który uświetnia 15-lecieWajda School&Studio – mówi Aneta Werla, dyrektor Ełckiego Centrum Kultury. – Filmy obejrzeć można za darmo, a do każdego z nich przygotowano komentarze filmoznawców, krytyków i ludzi filmu.

 

Festiwal odbędzie się 14 października. Projekcje zaplanowano na godz. 15.

 

– Spotkanie z filmem zakończy się koncertem grupy Mikromusic Trio – dodaje Aneta Werla. – Tu już obowiązują bilety. Na koncert zapraszamy o godz. 19.30.

 

Kolejna kinowa atrakcja przygotowana przez Ełckie Centrum Kultury na najbliższe dni to Europejski Dzień Kina Artystycznego.

 

– Uczestniczą w nim kina w całej Europie – mówi dyrektor ECK. – Z tej okazji dystrybutorzy i kiniarze przygotowali specjalna ofertę. W naszym kinie zaprezentujemy 2 filmy przedpremierowe. będzie to specjalne, podwójne wydanie cyklu „4KINO”. Po seansach zaprosimy widzów do dyskusji.

 

Europejski Dzień Kina Artystycznego w Ełckim Centrum Kultury obchodzony będzie 14 października. Tego dnia na wielkim ekranie w sali widowiskowej będzie można obejrzeć: „Powrót do Montauk” w reżyserii Volkara Schlondorffa z Niną Hossy i Aleksandrem Skarsgardem oraz „Borg/Mceroe: Między odwagą a szaleństwem” z Shia LaBeoufem w roli głównej.

 

– Przygotowaliśmy też małą niespodziankę – dodaje Aneta Werla. – Każdy, kto w tym dniu zakupi bilet, będzie mógł wziąć udział w akcji WEŹ PLAKAT z naszego kinowego archiwum.

 

Nie zabraknie również propozycji do najmłodszych miłośników kina. 28 października rozpocznie się 3. edycja cyklu „Kino Dzieci Prezentuje”.

 

– Są to comiesięczne spotkania z filmem dla dzieci – mówi dyrektor ECK Aneta Werla. – W październiku pokażemy film „Villads”, który wygrał nagrodę publiczności na tegorocznym Festiwalu Filmowym Kino Dzieci.

 

Kolejnej edycji w kinie Ełckiego Centrum Kultury doczekała się również „Edukacja Filmowa”.

 

– Prezentujemy 5 cykli dla 5 poziomów nauczania – mówi Aneta Werla. – Każdy film opatrzony jest w materiały dydaktyczne dla nauczycieli i dopasowany do podstawy programowej. Przed seansem odbywa się prelekcja, a po filmie prowadzimy dyskusję z dziećmi i młodzieżą.

 

em

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Podełckimi bezdrożami przejdzie Ekstremalna Droga Krzyżowa: KIMONO

  UDZIAŁ JEST PŁATNY !!!!!! padłem watykańscy zd ...

 • Podełckimi bezdrożami przejdzie Ekstremalna Droga Krzyżowa: kunamatata

  Niech się nocą po torowisku przejdą do bed ą m ...

 • Podełckimi bezdrożami przejdzie Ekstremalna Droga Krzyżowa: rydzyk

  NO szczyty szczytów,brak słów ...

 • Ruszyły zapisy do tegorocznej edycji „Zorientuj się na Ełk”: Anonim

  Cześć, ZSNEodbędzie się 15 kwietnia ;-) ...

 • Klub parlamentarny zaprasza: Marriu

  Wnuk słynnego prlowskiego kata patriotów przybę ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015