W kinie ECK październikowej nudy nie będzie

Festiwal Filmowy „Patrz Więcej”, Europejski dzień kina artystycznego, Festiwal Filmowy Kino Dzieci i Edukacja Filmowa – druga połowa października upłynie nam pod znakiem propozycji przygotowanych przez kino w Ełckim Centrum Kultury.

 

– Zapraszamy na Festiwal Filmowy „Patrz Więcej”, który uświetnia 15-lecieWajda School&Studio – mówi Aneta Werla, dyrektor Ełckiego Centrum Kultury. – Filmy obejrzeć można za darmo, a do każdego z nich przygotowano komentarze filmoznawców, krytyków i ludzi filmu.

 

Festiwal odbędzie się 14 października. Projekcje zaplanowano na godz. 15.

 

– Spotkanie z filmem zakończy się koncertem grupy Mikromusic Trio – dodaje Aneta Werla. – Tu już obowiązują bilety. Na koncert zapraszamy o godz. 19.30.

 

Kolejna kinowa atrakcja przygotowana przez Ełckie Centrum Kultury na najbliższe dni to Europejski Dzień Kina Artystycznego.

 

– Uczestniczą w nim kina w całej Europie – mówi dyrektor ECK. – Z tej okazji dystrybutorzy i kiniarze przygotowali specjalna ofertę. W naszym kinie zaprezentujemy 2 filmy przedpremierowe. będzie to specjalne, podwójne wydanie cyklu „4KINO”. Po seansach zaprosimy widzów do dyskusji.

 

Europejski Dzień Kina Artystycznego w Ełckim Centrum Kultury obchodzony będzie 14 października. Tego dnia na wielkim ekranie w sali widowiskowej będzie można obejrzeć: „Powrót do Montauk” w reżyserii Volkara Schlondorffa z Niną Hossy i Aleksandrem Skarsgardem oraz „Borg/Mceroe: Między odwagą a szaleństwem” z Shia LaBeoufem w roli głównej.

 

– Przygotowaliśmy też małą niespodziankę – dodaje Aneta Werla. – Każdy, kto w tym dniu zakupi bilet, będzie mógł wziąć udział w akcji WEŹ PLAKAT z naszego kinowego archiwum.

 

Nie zabraknie również propozycji do najmłodszych miłośników kina. 28 października rozpocznie się 3. edycja cyklu „Kino Dzieci Prezentuje”.

 

– Są to comiesięczne spotkania z filmem dla dzieci – mówi dyrektor ECK Aneta Werla. – W październiku pokażemy film „Villads”, który wygrał nagrodę publiczności na tegorocznym Festiwalu Filmowym Kino Dzieci.

 

Kolejnej edycji w kinie Ełckiego Centrum Kultury doczekała się również „Edukacja Filmowa”.

 

– Prezentujemy 5 cykli dla 5 poziomów nauczania – mówi Aneta Werla. – Każdy film opatrzony jest w materiały dydaktyczne dla nauczycieli i dopasowany do podstawy programowej. Przed seansem odbywa się prelekcja, a po filmie prowadzimy dyskusję z dziećmi i młodzieżą.

 

em

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Volkswagen Grup Polska z ogromną karą
Ponad 120 milionów złotych kary nałożył Urząd Ochrony...
Powiat Ełcki Mali kolędnicy odwiedzili starostwo
Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia władze powiatu oraz...
Powiat Ełcki Młodzież ratuje życie
Szkolny Klub Ratownika „Cor” zorganizował Międzyszkolny Konkurs...
Powiat Ełcki ,,Cooltura Słowa”
,,Cooltura Słowa” to hasło tegorocznej kampanii ,,Przemocy STOP....
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015