W niedzielę upamiętnimy Żołnierzy Wyklętych

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbędą się w niedzielę 1 marca. W ramach uroczystości w Ełku zaplanowano złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy tablicy pamiątkowej na budynku dawnej Siedziby Państwowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego przy ul. Wojska Polskiego 1, Mszę Świętą w Katedrze Św. Wojciecha w Ełku oraz bieg uliczny „Tropem Wilczym”.

 

Obchodzony 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych został uchwalony 3 lutego 2011 r. w hołdzie bohaterom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy po zakończeniu wojny nie złożyli broni i nadal walczyli o wolną i demokratyczną Polskę.

 

Program obchodów:
godz. 11:30 – złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy tablicy pamiątkowej na budynku dawnej Siedziby Państwowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego, który mieścił się w tym budynku w latach 1945-1956. (ul. Wojska Polskiego 1).
godz. 12:15 – msza święta w intencji Żołnierzy Wyklętych w Katedrze Św. Wojciecha w Ełku.
godz. 14:00 – bieg uliczny ,,Tropem Wilczym” poświęcony pamięci „Żołnierzy Wyklętych” na dystansie 1963 metrów, trasa: ul. Parkowa (start) – ul. Kilińskiego – ul. Wojska Polskiego – ul. Zamkowa – promenada nad jeziorem – ul. Parkowa (meta)

 

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzeń dostępne są na stronach internetowych organizatorów: Muzeum Historycznego w Ełku oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ełku.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Powiat Ełcki Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Szanowni Państwo, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych,...
Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Prostkach
Uroczyste otwarcie zmodernizowanego stadionu leśnego w Prostkach, w...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015