W nocy odbędzie się liczenie osób bezdomnych

Na terenie Miasta Ełku odbędzie się „Ogólnopolskie badanie liczby bezdomnych”. Akcja zrealizowana będzie dzisiejszej nocy (z 13 na 14 lutego). Organizatorzy apelują do ełczan o pomoc w przeprowadzaniu badania i przekazywanie informacji na temat bezdomnych przebywających np. na klatkach schodowych, w piwnicach lub w innych znanych miejscach. Dzwonić można pod nr tel. Straży Miejskiej 986 lub Policji 997.

 

Głównym celem akcji jest uzyskanie informacji o bezdomnych przebywających na danym terenie. Otrzymane dane służą do planowania oraz realizacji lokalnej polityki społecznej w zakresie problematyki bezdomności. Liczenie odbywa się jednocześnie w każdej polskiej gminie, we wszystkich możliwych instytucjach i miejscach, w których mogą się znajdować osoby bezdomne.

 

W Ełku badaniami liczby osób bezdomnych koordynować będzie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ełku oraz Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta przy wsparciu i zaangażowaniu Straży Miejskiej, Komendy Powiatowej Policji w Ełku, Straży Ochrony Kolei w Ełku, „Pro-Medica” w Ełku Sp. z o.o., 108 Szpitala Wojskowego z Przychodnią Sp. ZOZ w Ełku oraz Schroniska Monar – Markot i „Caritas” Diecezji Ełckiej.

 

Badanie liczby bezdomnych organizowane jest przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej i przeprowadzane jest systematycznie co 2 lata, w miesiącach zimowych. Pierwsza taka akcja odbyła się w styczniu 2010 roku.

 

mm

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Powiat Ełcki Otwarto miejsce spotkań w Sajzach
Wczoraj odbyło się oficjalne otwarcie pomostu zrealizowanego w...
Powiat Ełcki Święto Policji
W piątek, 9 sierpnia, w Ełckim Centrum Kultury odbyły się obchody...
Powiat Ełcki Ogólnopolska akcja edukacyjna ,,Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”
Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby starsze na spotkanie z...
Powiat Ełcki ,,Kangur Matematyczny”
Uroczyste podsumowanie XXVIII edycji Międzynarodowego Konkursu...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015