W powiecie ełckim powstają kolejne Miejsca Spotkań

Najmłodsi mieszkańcy miejscowości Iwaśki oraz ich goście korzystają z placu zabaw, a w Szczecinowie służy wiata rekreacyjna. Obie inwestycje zrealizowane zostały w ramach corocznego konkursu dla organizacji pozarządowych przeprowadzanego przez Zarząd Powiatu Ełckiego pod nazwą „Miejsca spotkań w każdej gminie powiatu ełckiego”.

 

W Iwaśkach ramach projektu wykonano plac zabaw, na którym znalazły się: huśtawka wahadłowa potrójna z bocianim gniazdem, huśtawka ważka-króliczki, karuzela tarczowa z siedziskami, pomost linowy z równoważnią oraz pomost z belkami. Realizacja projektu była możliwa dzięki współfinansowaniu powiatu ełckiego w kwocie 15 tysięcy złotych oraz środkom z funduszu sołeckiego na 2022 rok dla wsi Iwaśki. Realizację projektu przeprowadził Gminny Ośrodek Kultury w Kalinowie.

 

Wiata rekreacyjna w Szczecinowie to dwuspadowe zadaszenie kryte blachą trapezową, z podłożem wykonanym z kostki brukowej. W jej sąsiedztwie funkcjonuje świetlica wiejska, plac zabaw dla dzieci oraz boisko do gry w siatkówkę. Inwestycja jest więc uzupełnienie istniejącej już w Szczecinowie infrastruktury. Udało się ją zrealizować dzięki dofinansowaniu z budżetu powiatu ełckiego w wysokości 15 tysięcy złotych oraz środkom własnym gminy Stare Juchy.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Powiat Ełcki Wnieś uwagi do Programu Współpracy
W Starostwie Powiatowym w Ełku trwają konsultacje społeczne do...
Powiat Ełcki CKZ wkracza w nowoczesność
Inauguracja roku szkolnego 2022/2023 połączona z 20-leciem...
Powiat Ełcki Życzenia na rozpoczęcie roku szkolnego
Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 wszystkim...
Powiat Ełcki Awans zawodowy nauczycieli
Trzynaścioro nauczycieli otrzymało z rąk Starosty Ełckiego akty...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015