Po raz kolejny Ełk włącza się dołączy do akcji Godzina dla Ziemi WWF. W sobotę, 22 marca, o godzinie 20.30 zgasną światła w wybranych obiektach naszego miasta. To symboliczny gest troski o środowisko naturalne i ochronę różnorodności biologicznej.
Godzina dla Ziemi WWF to globalna inicjatywa, która odbywa się co roku pod koniec marca i jednoczy miliony ludzi na całym świecie. Symboliczne wygaszenie oświetlenia to nie tylko gest solidarności wobec ochrony naszej planety, ale również okazja do refleksji nad zmianami klimatycznymi i koniecznością ochrony różnorodności biologicznej.
Miasto Ełk aktywnie włącza się w akcję i 22 marca o godzinie 20.30 na godzinę światła wygaszą: budynki Urzędu Miasta Ełk przy ul. Marsz. J. Piłsudskiego 2 i 4, kamienica przy ul. Małeckich 3, Ełckie Centrum Kultury, Szkoła Artystyczna, Wieża Ciśnień, Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, Katedra pw. Świętego Wojciecha, most drogowy na ul. Zamkowej oraz most pieszo-rowerowy na rzece Ełk.
Do akcji mogą włączyć się również ełczanie, wyłączając w sobotę w godz. 20.30 – 21.30 światła w swoich domach.
Dodaj komentarz