Waży się przyszłość głównej arterii Ełku. Jutro rozprawa administracyjna.

Drzewa rosnące w Ełku wzdłuż ul. Wojska Polskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do ul. Kajki, przebudowa drogi, budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Kajki, 11 Listopada i Sikorskiego oraz ścieżek rowerowych biegnących wzdłuż ul. Wojska Polskiego będą tematem rozprawy administracyjnej. Spotkanie odbędzie się w środę 25 października o godz. 11 w Ełckim Centrum Kultury. Udział w nim mogą wziąć zainteresowani tematem ełczanie. Od ich głosu może bowiem zależeć to, jak w przyszłości będzie wyglądała główna arteria miasta.

 

Spotkanie organizowane jest w związku z planowanym przez samorząd miasta przebudową części ulicy Wojska Polskiego wraz z budową i przebudową infrastruktury technicznej. Obecnie prowadzone są prace nad jej projektem. Przeprowadzana jest też związana z nim ocena oddziaływania na środowisko. Rozbudowa drogi może bowiem wiązać się z koniecznością wycięcia 300 rosnących wzdłuż ulicy drzew.

 

em

Twoim zdaniem:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

18 odpowiedzi na “Waży się przyszłość głównej arterii Ełku. Jutro rozprawa administracyjna.”

 1. Jaroslaw pisze:

  Elk musi rozwijac infrastrukturę dla pieszych,rowerzystów i samochodów nie może być w stagnacji oczywiście zieleń tez jest ważna lecz ludzie i bespieczestwo ludzi przedewszystkim.

 2. Paulina pisze:

  Ciekawe, że na pierwszym miejscu wymienia Pan pieszych, to jakby sugerowało, że ta „inwestycja” jest potrzebna głównie dla nich. Tymczasem piesi wolą latem mieć cień, niż spacerować po rozgrzanej patelni.

 3. Paulina pisze:

  Gmina za każdym razem podejmuje kwestie bezpieczeństwa i ok – tam gdzie drzewa stwarzają zagrożenie należy podjąć odpowiednie kroki. Ale nazywać wycinkę prawie 300 drzew inwestycją?? To spore nadużycie. Proszę o dane mówiące, w jaki sposób krajobraz głównej ulicy miasta, które samo siebie nazywa zielonymi płucami Polski, wpłynie na atrakcyjność dla odwiedzających je turystów.

 4. Wiki pisze:

  Gdzie naliczono az tyle drzew 🙂

  • Racjonalista pisze:

   Także jestem zaskoczony. Przy WP tak wiele ich przecież znowu nie rośnie. To glowna ulica Ełku a nie żaden park!

 5. Kwiecień pisze:

  Jak juz mowa o ulicy Wojska Polskiego tp trzeba uaktywnić drugi pas jezdni od sklepów Konkurent do ronda.W obecnej chwili kierowcy zrobili sobie parking , który blokuje sprawniejszy przejazd na głównej arterii ulicy. Obecnie jednym pasem jeżdżą samochody’ co utrudnia ogólnie sprawniejszy ruch.Proponuję uwzględnić tę propozycję i postawić odpowiednie znaki zakazujace postoju i zatrzmywania się.

  • akwarium pisze:

   To nie kierowcy, tylko Jaśnie Wielmożni Urzędnicy z ełckiego magistratu wydali zgodę na usilne prośby sklepikarzy, którzy mają tam swoje dziuple. Po drugiej stronie jest parking, ale nie można ruszyć (_Y_)ka 30m do przejścia. Trzeba wjechać pod drzwi sklepiku „Konkurent”. Argument podobno był taki, że stracą klientów. Nowobogactwo, #%@@&#)(@&*(%&*@)

   • Racjonalista pisze:

    Powodzenia w znalezieniu wystarczającej ilości miejsc wolnych na parkingu na przeciwko po drugiej stronie ulicy. Powodzenia także w sprawnym i szybkim pokonaniu ulicy na tym odcinku w tę i z powrotem jako pieszy przy panującym tam generalnie natężeniu ruchu.

  • Racjonalista pisze:

   Powinni zrobić tam parkingi z okazji przebudowy i wtedy dopiero zakaz parkowania i udrożnienie drugiego pasu. Miejsca postojowe też są tam potrzebne. Sądzę, że przebudowa uwzględni ten aspekt a przynajmniej powinna.

  • Ola pisze:

   W związku z przebudową wp będzie likwidacja parkingu przy konkurencie i udrożniony drugi pas jezdni

 6. Mojezdanie pisze:

  Przecież na promenadzie jest ścieżka rowerowa równoległa do wojska polskiego. To nienormalne żeby wycinać kolejne drzewa, a zaraz wydać pieniądze na kolejny park.

 7. WoDa_G13 pisze:

  Jeżeli jednak podejmie sie decyzję wymagajacą usunięcia drzew to nalezy sprowadzic specjalistyczna maszyne do przesadzana starych drzew i je wykorzystac w innym miejscu.

 8. Henio pisze:

  nie potrzebujemy sciezki rownoleglej do promenady ,ewentualnie poprawic komunikacje z istniejacymi sciezkami Mickiewicza i Kosciuszki.

 9. akwarium pisze:

  Szkoda, że spotkanie nie jest o 5:00 rano. Na pewno bym zdążył.

 10. Szyszko pisze:

  Wycinałbym wszystko aż by furczało :).

 11. Mieszkaniec pisze:

  300 drzew skad taka liczba? Chyba z księżyca, będą nasadzone w te miejsca nowe drzewa, miasto musi się rozwijać, znając włodarzy napewno będzie pięknie

 12. luzik XXi wieku pisze:

  Proponuję całą jezdnię na ul. Wojska Polskiego usytuować na ekstakadzie (ze zjazdami/wjazdami) a pod nią – ścieżki rowerowe i parkingi….

 13. ełczanin pisze:

  W pierwszej kolejności należy wymienić sygnalizację świetlną skrzyżowanie ul. W.Polskiego z ul. Mickiewicza i ul.W.Polskiego z ul. A.Krajowej. Tam świecą lampy naftowe.

Powiat Ełcki Komunikat dotyczący pracy urzędu
Informujemy, że 8 czerwca (wtorek) w godz. 7.30- 9.00 wejście...
Powiat Ełcki Uczennica ZS nr 5 w Ełku laureatką ogólnopolskiego konkursu
Gabriela Lis, uczennica Technikum nr 5 w Zespole Szkół nr 5 im. K....
Powiat Ełcki Dzień Wolności i Praw Obywatelskich
Dziś, 4 czerwca, mija kolejna rocznica pierwszych po II Wojnie...
Powiat Ełcki Międzynarodowy Dzień Dziecka
Dziś, 1 czerwca, świętujemy Międzynarodowy Dzień...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015