Wędkowanie zakończył pod lodem - Wiadomości Fakty Wydarzenia Ełk | dm.elk.pl | Wiadomości Fakty Wydarzenia Ełk | dm.elk.pl
Wędkowanie zakończył pod lodem

O dużym szczęściu może mówić 51-letni wędkarz, pod którym załamał się lód na jeziorze Bajtkowskim. Informację o zdarzeniu ełccy policjanci otrzymali w niedzielę ok. godz. 13.30. Mężczyzna przebywał w wodzie ok. 30- 40 minut. Do szpitala trafił w stanie głębokiej hipotermii.

 

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, funkcjonariusze straży pożarnej oraz załoga karetki pogotowia ratunkowego. Okazało się, że mężczyzna znajdował się w odległości około 200 metrów od linii brzegowej i trzymał się tafli lodu.

 

Jak ustalono, mężczyzna przebywał w wodzie ok. 30 – 40 minut. Dostanie się do niego okazało się bardzo trudne. Lód był kruchy i pękał przy próbie dotarcia do wędkarza. Strażacy przy użyciu specjalistycznego sprzętu przetransportowali mężczyznę do brzegu i przekazali załodze ratownictwa medycznego. 51-latek przytomny, ale w stanie głębokiej hipotermii został przewieziony do szpitala.

 

– Apelujemy o ostrożność i rozwagę – przypominają policjanci. – Pamiętajmy, że wchodzenie na lód i ślizganie się po zamarzniętych jeziorach, stawach czy rozlewiskach jest szczególnie niebezpieczne. Nigdy nie znamy grubości lodu, poza tym w różnych miejscach mogą znajdować się przeręble. Takie zabawy już wielokrotnie kończyły się tragicznie. Rozpoczęły się ferie. W okresie tym szczególnie musimy zadbać o bezpieczny wypoczynek dzieci i młodzieży. Zachęcajmy najmłodszych by korzystały ze specjalnie przygotowanych, profesjonalnych lodowisk lub innych zimowych atrakcji.

 

tt
Źródło: KWP Olsztyn

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • SPOTKAJMY SIĘ W EŁKU – ROBERT BIEDROŃ: Stanislaw

  Mamy jednego pisiora więcej, prawda panie prezio. ...

 • NOWA ŚCIEŻKA ROWEROWA NAD JEZIOREM EŁCKIM – ZAMKOWA – CHRUŚCIELE: Wyborca

  Oficjalnym kandydatem PiS na prezydenta Ełku w wy ...

 • PODPISANO UMOWĘ NA PROJEKT I BUDOWĘ OSTATNIEGO ODCINKA DROGI S61: Janusz

  Na stronie PIS oficjalnie podano że kandydatem P ...

 • „WŁĄCZ DEMOKRACJĘ” – KSIĄŻKA DLA KACZYŃSKIEGO. ROBERT BIEDROŃ W EŁKU: Hubert

  Pan Biedroń przypomniał że mamy piękne mądre ...

 • SPOTKAJMY SIĘ W EŁKU – ROBERT BIEDROŃ: Alina Elk

  Biedron otworzył nam kobietom ełckim oczy. Kobie ...

 • Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015