Weekend z ptakami w ełckim Centrum Edukacji Ekologicznej

Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku oraz Klub Miłośników Ptaków w najbliższy weekend zapraszają na weekendowe spotkania o tematyce ornitologicznej. Na piątek 22 listopada zaplanowana został prezentacja „Ochrona rybitw na Warmii i Mazurach”. W sobotę odbędzie się wyjazd na obserwacje ptaków.

 

Piątkowa prezentacja rozpocznie się o godz. 17. Gościem będzie Sebastian Menderski z Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Podczas spotkania uczestnicy poznają gatunki rybitw bytujących na Warmii i Mazurach oraz miejsca ich gniazdowania. Dowiedzą się też, jakie działania są prowadzone, aby poprawić jakość miejsc lęgowych.

 

Zaplanowany na sobotę wyjazd na obserwacje ptaków odbędzie się pod hasłem „Jesiennie goście na jeziorach”. Uczestnicy wyruszą o godz. 7 spod siedziby Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, a odwiedzą Szeligi, Buczki oraz Sędki.

 

– Tym razem wybierzemy się na północny i wschodni brzeg Jeziora Selmęt Wielki, aby stamtąd wypatrywać nurów i tych kaczek oraz perkozów, które tylko jesienią i zimą odwiedzają nasze jeziora – mówi Róża Cimochowska z Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku. – Jeśli poranna mgła uniemożliwi obserwacje na większe odległości, poszukamy ptaków leśnych oraz tych bytujących w ogrodach. Będzie to wyjazd samochodami osobowymi, prosimy więc o wcześniejsze zapisy oraz o podanie informacji, czy chcą Państwo jechać własnym autem, czy też za dopłatą do paliwa 10 zł dołączą do aut innych uczestników. Trasa przejazdu to ok. 50 km.

 

Zapisy na spacer prowadzone są w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, tel: 87 610 14 24, e-mail: r.cimochowska@cee.elk.pl.

Jedna odpowiedź do “Weekend z ptakami w ełckim Centrum Edukacji Ekologicznej”

  1. Wieslaw Mazury pisze:

    Zostawcie w spokoju ptaki którym już zostało niewiele miejsc do bezpiecznego i spokojnego bytowania. Ptaki nie cieszą się z waszych wizyt najczęściej po waszej wizycie odlatuja kilkadziesiąt km stąd. I nigdy tu już nie wrócą. W internecie poznacie doskonale jak wyglądają te ptaki. Centrum edukacji chce pokazać że coś wogole robi. I organizuje nikomu nie potrzebne wycieczki

Powiat Ełcki Z karpiem za pan brat
Julia Ślużyńska i Marek Romanowski z Zespołu Szkół nr 6 w Ełku...
Powiat Ełcki ,,Moja działalność gospodarcza”
Nabór formularzy rekrutacyjnych, w ramach projektu „Moja...
Powiat Ełcki Nowa jakość kształcenia zawodowego
Zakończyła się przebudowa hali warsztatowej Centrum Kształcenia...
Powiat Ełcki Tu jest jak w bajce – powiat ełcki okiem blogerów
Starostwo Powiatowe w Ełku zaprosiło znanych blogerów – Kasię i...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015