Wicepremier Gowin podał się do dymisji
Z kraju

Wicepremier, minister nauki i lider Porozumienia Jarosław Gowin ogłosił swoją dymisję. Jednocześnie na zajmowane dotychczas przez siebie stanowisko zarekomendował obecną minister rozwoju Jadwigę Emilewicz i zapewnił, że Porozumienie pozostanie częścią Zjednoczonej Prawicy.

 

– Powiedzmy sobie otwarcie, polska klasa polityczna nawet w tak trudnych warunkach nie potrafi się porozumieć – mówił podczas poniedziałkowej (6 kwietnia) konferencji minister Jarosław Gowin. Podkreślił, że w obecnej sytuacji wszyscy powinniśmy się skoncentrować na dwóch sprawach: walce z epidemią koronawirusa i walce o polską gospodarkę.

 

Decyzję o podaniu się do dymisji wicepremier Gowin podjął po bezskutecznych próbach przekonania koalicjantów do przesunięcia terminu zbliżających się wyborów prezydenckich.

 

– Uważam, że wybory powinny być przesunięte, że termin 10 maja nie wchodzi w grę. Dlatego jako posłowie Porozumienia zaproponowaliśmy naszym koalicjantom ze Zjednoczonej Prawicy poprawkę polegającą na wprowadzeniu vacatio legis trzymiesięcznego, a więc rozstrzygającego o przełożeniu wyborów – powiedział Jarosław Gowin.

 

Fot.: Agencja Gazeta

Jedna odpowiedź do “Wicepremier Gowin podał się do dymisji”

  1. Były wyborca Straduny. pisze:

    Potwornie spadły noty Pana Wójta. A tak biegał po dożynkach z doktorkiem a tak się cieszył że w takiej formacji mądrej jest. A tu klapa poddani nie chcieli stracić stanowisk Vice ministrów i pogonili szefa. Już szef w tej kadencji będzie tylko szeregowym.

Powiat Ełcki Starostwo Powiatowe w Ełku zamknięte dla interesantów
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa Starostwo...
Powiat Ełcki Wydział Komunikacji zmienia zasady pracy
W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, od...
Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015