WIELKIE OTWARCIE – JEDNEJ Z NAJNOWOCZEŚNIEJSZYCH PLAŻY W REGIONIE

Czysta, bezpieczna i dobrze zagospodarowana. Jedna z najnowocześniejszych w regionie.  Kusi komfortem wypoczynku i jednocześnie możliwością różnych  form aktywności. Fale atrakcji przeciągną na tą stronę nie jednego ełczanina i turystę. Jeśli będziemy o nią dbać –  bez wątpienia stanie się naszym powodem do dumy!

 

 

– Miałam jechać w tym roku na urlop na Ibizę – uśmiecha się mieszkanka osiedla Jeziorna…ale nie nigdzie nie jadę, nie spodziewałam się, że Ibizę będę miała pod blokiem

 

 

Dobiegała końca realizacja miejskiej inwestycji polegającej na budowie nowej plaży miejskiej i zagospodarowaniu terenu brzegu Jeziora Ełckiego. 20 czerwca w godzinach przedpołudniowych plaża została oficjalnie otwarta. Nowoczesny i w pełni wyposażony obiekt został usytuowany na terenie cypla na osiedlu Jeziorna. Łączna wartość inwestycji realizowanej w dwóch etapach to ponad 8,1 mln zł. Część środków zostało z UE, w tym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 oraz Programu Współpracy Interreg V-A Litwa-Polska 2014-2020.

Wielomilionowa inwestycja sportowo-rekreacyjna na osiedlu Jeziorna stanie się wizytówką naszego miasta i będzie jedną z najnowocześniejszych plaż w regionie.

 

Nowa plaża miejska na osiedlu Jeziorna w Ełku była realizowana w dwóch etapach:

Etap I to budowa plaży miejskiej w Ełku. Etap realizowany  był w ramach projektu „Rozwój turystyki opartej o dziedzictwo naturalne i kulturalne transgranicznych miast Ełku i Kowna”.

 

Głównym działaniem w projekcie po stronie Ełku było zagospodarowanie terenu brzegu Jeziora Ełckiego i utworzenie nowej plaży miejskiej na tzw. „cyplu” na osiedlu Jeziorna, natomiast po stronie Kowna budowa amfiteatru. Projekt dofinansowany ze środków Programu Współpracy Interreg V-A Litwa-Polska 2014-2020. Łączna wartość pierwszego etapu inwestycji to ponad 3,4 mln zł. Zadanie „Budowa Plaży Miejskiej w Ełku – I  etap” realizowało konsorcjum firm: Spółdzielnia Budowlanych SKOMAND w Ełku i Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Gołdapi. Całkowita wartość projektu wynosi 4 116 763,34 zł.

 

Etap drugi obejmował zagospodarowanie brzegu jeziora ełckiego

Łączny koszt inwestycji to ponad 4,7 mln zł

Inwestycja była realizowana w ramach projektu: „Zagospodarowanie brzegu Jeziora Ełckiego na cyplu dla rozwoju turystyki i rekreacji w Ełku – etap II”, na który Miasto Ełk pozyskało 3,3 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Łączny koszt inwestycji to ponad 4,7 mln zł, w tym.

 

Zakres robót w drugim etapie  obejmował m.in.: budowę budynku zaplecza sanitarno-szatniowego, deszczochronu w formie zadaszonej altany parkowej, budowę pomostu stałego na jeziorze oraz plaży piaszczystej, budowę slipu, wykonanie pomostu pływającego, budowę placów oraz ciągów pieszych wraz z aneksami wypoczynkowymi i schodami terenowymi, wykonanie parkingu dla samochodów osobowych oraz  parkingów dla rowerów, dojazdu oraz miejsc postojowych karawaningu, wykonanie elementów małej architektury (ławki, stojaki na rowery, tablice informacyjne, poidełko) oraz zagospodarowanie terenu zielenią, i wykonanie oświetlenia parkowego terenu.

 

Na ełczan i turystów czekają boiska do piłki siatkowej, plażowej o nawierzchni piaszczystej,  boisk do koszykówki (streetball) o nawierzchni z kostki  betonowej,  pomost na jeziorze wraz z wieżą widokową i oświetleniem. Plaża wyposażona jest także w zaplecze sanitarno-szatniowe. Teren  otoczony jest  ciągiem  pieszo-jezdnym z kostki betonowej oraz ciągiem pieszym wraz z aneksami wypoczynkowymi i schodami  terenowymi. Miłośnicy rybołówstwa mają swoje miejsce  do połowu ryb.

W otoczeniu plaży znajdują się  miejsca postojowe oraz dojazd do parkingów z kostki betonowej, a także miejsca dla osób niepełnosprawnych. Dostępne są także  parkingi rowerowe oraz  podesty natryskowe.

 

Nietuzinkowe widoki  i wiele innych atrakcji, nawet w przypadku złośliwej pogody nie pozwolą się nudzić.

 

 

Bezpiecznych wakacji!

Galeria

3 odpowiedzi na “WIELKIE OTWARCIE – JEDNEJ Z NAJNOWOCZEŚNIEJSZYCH PLAŻY W REGIONIE”

  1. mamoń pisze:

    Byłem tam dzisiaj i widziałem jak to faktycznie wspaniale wygląda. Wielkie brawa dla władz miasta. Ale my Polacy nie dorośliśmy jeszcze do takich szwajcarów czy niemców w zakresie szanowania wspólnego dobra. Mam na myśli to, że za już pewnie od jutra bandy wyrostków będę ciągnąć tam z siatami piwa jak to zawsze było i dewastować tę inwestycję. Ma nadzieję,że teren plaży jest monitorowany i te darmozjady ze Straży Miejskiej będą mieli oko na ten obiekt, póki co imponujący.

  2. Mieczyslaw pisze:

    Jak za komuny wszystko co u nas naj.To dowód na to że już komuś odbiło. Wystarczy pojechać i coś zobaczyć. Ani jednego porządnego zakładu nie otworzono jedynie rozpijajacyełczan browar z trzema ukraincami. 12 lat totalnie zmarnowanych

Powiat Ełcki Wspólna wideokonferencja
Wideokonferencja dla partnerów projektu pn. „Połączenie...
Powiat Ełcki Wesołych Świąt
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego...
Powiat Ełcki Samorządowcy dwóch województw poparli budowę drogi S16
Wczoraj w Osowcu samorządowcy z województw warmińsko-mazurskiego...
Powiat Ełcki Długo wyczekiwany chodnik powstanie w gminie Kalinowo
Minister Infrastruktury zatwierdził program inwestycyjny ,,Budowa...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015