Wiemy, kiedy ponownie ruszą ełckie przedszkola i żłobek

Miejskie przedszkola i żłobki w Ełku nie wznowią swojej działalności przed 18 maja. Podobnie wygląda termin ponownego otwarcia Muzeum Historycznego. Nieco wcześniej, bo już 7 maja będziemy mogli odwiedzać Miejską Bibliotekę Publiczną im. Zofii Nasierowskiej.

 

Rząd podjął decyzję o zniesieniu części rygorów związanych z epidemią koronawirusa. Jednym z nich jest możliwość otwarcia żłobków i przedszkoli od 6 maja, ale odpowiedzialność za zapewnienie bezpiecznych warunków opieki i scedował na lokalne samorządy.

 

„To my odpowiadamy za zapewnienie bezpieczeństwa i nienarażania zdrowia 1685 maluchów – najmłodszych obywateli Ełku w miejskich przedszkolach i żłobku” – poinformował ełczan za pośrednictwem mediów społecznościowych prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz. – „Kierując się zasadą odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo powierzonych dzieci, po zapoznaniu się z ogólnymi wytycznymi dla ponownie otwieranych przedszkoli oraz żłobków, po konsultacjach z dyrektorami przedszkoli i szkół oraz po zebraniu informacji od większości rodziców określiliśmy czas, w którym postaramy się spełnić wszystkie wymagania.”

 

„Podjąłem decyzję, że będzie to możliwe nie wcześniej, niż 18 maja” – informuje ełczan prezydent Andrukiewicz. Wiem, że dla niektórych rodziców odsuwanie terminu jest kłopotliwe, ale dzisiaj nasze przedszkola i żłobek nie są w stanie zagwarantować bezpieczeństwa i zdrowia dzieciom oraz personelowi”.

 

Dobrą wiadomością, jaką ełczanom przekazał prezydent miasta, jest wydłużenie terminu w jakim rodzicom przysługiwać będzie zasiłek opiekuńczy: „Z informacji pochodzących z administracji rządowej wynika, że zasiłek opiekuńczy zostanie wydłużony do 24 maja”.

 

Swoją działalność 18 maja wznowić ma również Muzeum Historyczne w Ełku. Wcześniej, bo już 7 maja swoje księgozbiory ponownie udostępni nam Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nasierowskiej. Placówki funkcjonować będą w ograniczonym zakresie. Szczegóły poznamy w środę 6 maja.

2 odpowiedzi na “Wiemy, kiedy ponownie ruszą ełckie przedszkola i żłobek”

  1. Widslaw pisze:

    Kto pójdzie dziś do muzeum historycznego. Czy kolei wąskotorowej w którym zaginęła lokomotywa. Szkoły już to mało ciekawe miejsca widziały a turyści omijają to miasto szerokim łukiem jadąc do Giżycka, Mikołajek czy Węgorzewa.

  2. Ełczanin. Kolejarz pisze:

    A swoją drogą może ktoś wie czy Policja odnalazła lokomotywę. Chodź słuchy że sam humorzasty jej szuka, na rowerze.

Powiat Ełcki Nagrody ,,Ełcki Bocian 2020” wręczone
Już po raz piętnasty odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień...
Powiat Ełcki Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy dokumentującej życie Karola...
Powiat Ełcki Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Szanowni Państwo, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych,...
Powiat Ełcki Miejsce spotkań w Prostkach
Uroczyste otwarcie zmodernizowanego stadionu leśnego w Prostkach, w...
Prawa autorskie © dm.elk.pl 2015